A może szlifierka ets 150 3 eg?

Wybór sprzętu profesjonalnego nie należy do łatwych. Każdy fachowiec chce świadczyć jak najwyższej jakości usługi, w czym niezbędne jest posiadanie dobrego sprzętu. Tak samo jest w przypadku osób zajmujących się szlifowaniem. Ich narzędziem pracy jest szlifierka, czyli rodzaj obrabiarki przeznaczonej do wykańczania powierzchni, które wcześniej były poddane obróbce.

Wybór szlifierki – ets 150 3 g jest dobrym wyborem?

ets 150 3 eqNa rynku jest kilka rodzai szlifierek, których podział zależy od sposobu wykonywania obróbki. Najpopularniejsze są jednak cztery typy. Wyróżniamy następujące grupy szlifierek: oscylacyjne, mimośrodkowe, typu delta oraz taśmowe. Te pierwsze służą do pracy na powierzchniach równych i płaskich, oraz delikatnie zaokrąglonych. Doskonale sprawdzi się w pracy z drewnem oraz meblami. Z kolei szlifierki mimośrodkowe (wśród których wymienić można chociażby model ets 150 3 eq) są niezwykle uniwersalne. Akurat ten konkretny model będzie idealny do szlifowanie wykańczającego drewna, lakierów oraz tworzyw sztucznych. Ten konkretny model będzie obrabiać zarówno powierzchnie wypukłe, jak i wklęsłe. Trzeba też pamiętać, że im wyższa wartość mimośrodowości, tym proces szlifowania będzie skuteczniejszy, ta szlifierka to właśnie posiada. Trzeci rodzaj, czyli szlifierka typu delta znakomicie poradzi sobie z obróbką narożników. Ostatni typ to szlifierki taśmowe, które są idealne do szlifowania sporych powierzchni, np. drewna litego, drewnianych podłóg, płyt okleinowych czy boazerii.

Jaką szlifierkę warto wybrać i używać? Jeżeli potrzebujesz jej na użytek prywatny, do drobnych prac domowych, możesz zastanowić się nad pracą z urządzeniem uniwersalnym. Posiadają one kilka możliwości. Zastanów się także czy potrzebujesz jej do lekkich prac, czy do bardziej skomplikowanych zadań.