Aplikacja pomocnicza dla firm

Na co dzień pracuję w agencji reklamowej i prowadzę różnego rodzaju kampanie dla kilku dużych firm. Ostatnimi czasy trafia do nas coraz więcej zapytań o aplikacje biznesowe, które sprawdziłyby się pod względem zwiększenia wydajności pracowników, ale także lepszej organizacji pracy. Jako agencja reklamowa robiąca dużo kampanii internetowych oczywiście mamy dział IT.

Dział IT tworzący aplikacje dla klientów

aplikacje biznesoweNasz dział IT świetnie się sprawdza w różnego rodzaju zadaniach. Strony internetowe, różnego rodzaju newslettery, konkursy czy też gry nie stanowią dla nich problemu. Po dłuższej rozmowie i ustalaniu naszych możliwości technicznych postanowiliśmy dla jednego z naszych klientów przygotować aplikacje biznesowe, które pozwolą na zoptymalizowanie działań firmy. Aplikacja ma być bardzo złożona, ale zarazem intuicyjna dla pracowników oraz kadry zarządzającej. Wiadomo, że nie rozpoczynamy od razu programowania takiej aplikacji, ale w pierwszej kolejności szukamy rozwiązań, które pozwolą osiągnąć cele założone przez klienta. Proces logistyczny jest dość długi i wymaga wielu wielu godzin planowania. Następnie w grę wchodzi projektowanie graficzne. Aplikacje biznesowe poza tym, że powinny być przydatne to również powinny być ładne. Wiadomo, że z ładnymi rzeczami lepiej i milej się pracuje. Dopiero później nadchodzi czas programowania, testowania, poprawiania i tak od nowa, aż do momentu, kiedy osiągniemy spodziewany efekt, który zadowoli nas i klienta.

Jest to dość ciężka i monotonna praca. Ja ze swojej strony nie jestem w stanie zrozumieć języka programistycznego, ale nasz IT świetnie się w nim odnajduje. Nawet w rozmowach z nami go używa. Aplikacje biznesowe są czasochłonne, ale dają super satysfakcję jak już powstają, szczególnie jeśli wpływają na optymalizację działań firm naszych klientów.