Catering - obiady i jedzenie

Biznes z niskim wkładem początkowym.

Wiele osób w dobie niepewności gospodarczej i na rynku pracy zastanawia się nad tym, czy nie założyć własnego biznesu. Często wybór pada na branżę spożywczą, choć panuje w niej duża konkurencja. Wychodzimy jednak z założenia, że zawsze będzie zapotrzebowanie na pyszne, domowe jedzenie. Co więcej, warto wyjść z inwencją do klienta, który staje się coraz bardziej zabiegany i nie ma nawet czasu wstąpić do baru czy restauracji na obiad. Dlatego powstaje coraz więcej firm, zajmujących się usługą, jaką jest Catering – obiady i jedzenie. Usługa polega na dowozie gotowego do spożycia dania, wprost pod adres wskazany przez klienta. Może to być praca, dom czy inna miejsce. Czy taka działalność ma szanse powodzenia, jeżeli startujemy z niskim budżetem?

Małe inwestycje, dużo pracy, czyli Catering – obiady i jedzenie

Oczywiście, jednak ja na początku każdej działalności trzeba będzie poświęcić temu zadaniu wiele pracy, a środki, które zarobimy, inwestować w coraz to lepszy sprzęt.

Catering - obiady i jedzenieNa początek wystarczy czyste miejsce do swobodnego przygotowywania dań. Możemy skupić się na posiłkach, które nie wymagają gotowania. Jedzenie, takie jak sałatki czy kanapki przyrządza się szybko i nie trzeba zbyt wiele w to inwestować. Oczywiście potrzebna będzie też spora lodówka i samochód, którym będziemy rozwozić towar. Najtańsze i najlepsze warzywa sezonowe dostaniemy od gospodarzy, na lokalnych rynkach. W takie właśnie składniki trzeba będzie zaopatrywać się codziennie rano. Kupowanie warzyw w supermarketach zupełnie mija się z celem. Podobnie jest w mięsem czy pieczywem. Należy ponadto pamiętać, że koszt sprzedaży kanapki czy sałatki nie może być o wiele wyższy niż koszt ich stworzenia. W innym wypadku nie zyskamy stałych klientów. W tej branży będziemy raczej zarabiać na ilości sprzedanego towaru. Duża konkurencja wymusza ustalenie realnych i atrakcyjnych dla klientów cen. Jeżeli dodatkowo nasze posiłki im będą smakowały, to mamy sporą szansę na sukces. W miarę upływu czasu z pewnością ilość klientów się powiększy, a tym samym wzrosną zarobki firmy.