balony do modelowania
02 cze

Co można stworzyć z balonów?

Czy sto lat temu można było się spodziewać, że z balonów można tworzyć fantazyjne kształty? Oczywiście, że nie! Dziś to jest na porządku dziennym. Mamy nawet wyspecjalizowanych animatorów, którzy potrafią z balonów wykonać dosłownie wszystko! Takie balony do modyfikacji muszą być przede wszystkim wytrzymałe, aby konstrukcja przetrwała jak najdłużej.

Balony do modelowania mają bardzo dużo zastosowań

balony do modelowaniaWiadomo, że ich trwałość jest ograniczona, szczególnie kiedy chodzi o zabawy dziecięce. Ważne, że sprawią radość na przyjęciu, urodzinach lub na karnawale. Co zatem można zbudować z takiego balonu? Przykładem może być kolorowy konik na biegunach. Wykorzystuje się do tego celu 3 długie balony. Pierwszy na kształt konia, drugi to grzywa, natomiast trzeci oczywiście bieguny. Ośmiornica może być wykonana z trzech balonów do modelowania w jednolitym kolorze. Nieco wyższy poziom trudności, ale są takie osoby, które potrafią stworzyć misia i to z jednego balonu! Wygląda to rewelacyjnie. Oprócz tego wymienić można kwiatki z zieloną łodygą i różowymi płatkami, pomarańczowe żyrafy, a nawet kraby. Każde zwierzątko można wzbogacić o dodatkowe elementy. Kokardki, wstążki lub brokat. Można także domalować im buźki wodoodpornym markerem. Jak więc widać, balony do modelowania mają bardzo dużo zastosowań.

Nie wspomniałam jeszcze o tym, że wykorzystuje się je do strojów na bal przebierańców. Jako przykład można podać skrzydła motyla dla dziewczynek. Takie balony to doskonały sposób na zabawę oraz na dekorację. Uczy, rozwija wyobraźnie oraz jest doskonałym sposobem na nudę.

Więcej: balony do modelowania