14 cze

Co oferuje punkt fotograficzny?

Dziś rozpoczęłam pracę w punkcie fotograficznym. Zaocznie studiuję fotografię więc w tygodniu postanowiłam zatrudnić się w takim miejscu. Moim głównym zadaniem będzie realizowanie zamówień klientów na wywoływanie zdjęć. Oprócz mnie pracuje tu jeszcze jedna osoba, która głównie zajmuje się robieniem zdjęć klientom.

Wysoka jakość odbitek

wysokiej jakości odbitki zdjęćGdy przejdę szkolenie również będę mogła się tym zajmować. Punk odwiedza dużo ludzi. W dzisiejszych czasach robienie zdjęć jest bardzo proste – wystarczy mieć telefon z funkcją aparatu. Aby wywołać zdjęcia z telefonu wystarczy przyjść z nim do nas a my zgramy je do komputera, sformatujemy i wywołamy. I to wszystko na poczekaniu. Klienci do wyboru mają różne rozmiary zdjęć oraz rodzaje papieru na którym mają być wywołane.  Dużą popularnością cieszą się wysokiej jakości odbitki zdjęć. Do albumów i ramek najczęściej wybierany jest rozmiar 10×15 oraz 13×18. Papier w zależności od upodobań – błyszczący, matowy lub półmatowy. Z uwagi na to, że klienci bardzo często nie wiedzą jaki papier najlepiej wybrać służymy radą i opinią. Zlecenia staramy się realizować w możliwie najszybszym czasie. Jedyną sytuacją gdy na zdjęcia trzeba poczekać ponad godzinę jest zbieżność wielu zamówień. Najwięcej jest ich w weekendy. Dużo osób przychodzi też wtedy robić sobie zdjęcie – najczęściej do dowodu osobistego lub paszportu. Klienci mają też do wyboru z wywoływanych zdjęć utworzenia foto-książki czy foto-kalendarza.

Mamy też do wyboru podręczną książeczkę czyli plik 50 zdjęć oprawionych w kolorową okładkę. Na życzenie klienta możemy nadrukować zdjęcie na kubku, koszulce czy poduszce. Jest to fajny pomysł na oryginalny prezent dla bliskiej osoby. Wybór formy wywołania zdjęcia jest naprawdę duży. Każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.