Czajnik smeg i mój showroom

Showroom to jeszcze u nas coś mało znanego. Takie miejsca są w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu, a nie w Bydgoszczy. W dodatku taki showroom dotyczy najczęściej wyposażenia wnętrz. Tam pokazuje się jak wyglądają meble kuchenne, łazienkowe czy pokojowe ,,w naturze”, czyli w aranżacji.

Czajnik smeg dobrze zaprezentowany

czajnik elektryczny marki SmegOdnośnie innych sprzętów raczej nie ma takich miejsc, gdzie można je zobaczyć z bliska czy wypróbować. Wystawka w sklepach sieciowych istnieje, ale nie każdy towar na niej się znajduje. Ja postanowiłam zrobić showroom z ekskluzywnym wyposażeniem do kuchni, jakie oferuje firma smeg. Jest to firma włoska, bardzo ceniona, a jej produkty na pewno nie należą do najtańszych. Jednak za najwyższą jakość trzeba zapłacić. Na wystawce miałam głownie kuchnie i czajnik elektryczny marki Smeg, bo te rzeczy się najlepiej sprzedają, ale miałam też kilka innych sprzętów kuchennych. Grunt to je należycie zaprezentować. Trzeba zaznaczyć wszystkie zalety tych produktów jak i wszelkie innowacje wprowadzone przez firmę smeg. Na przykład taki czajnik ma kilka programów do gotowania wody, nie tylko do wrzenia, ale na przykład na pięćdziesiąt czy na dziewięćdziesiąt stopni Celsjusza. Taka funkcja przydaje się przy parzeniu herbaty zielonej, czy to odlewania wody do stworzenia lukru do ciasta. W showroomie wszystkiego można dotknąć i zobaczyć jak działa. Ja też odpowiadam na wszystkie pytania, także te o gwarancję i serwis sprzętów.

Najważniejsze w showroomie to dobra prezentacja produktów i fachowy personel. Trzeba umieć przekonać klientów, że warto wydać trochę więcej pieniędzy na coś wysokiej jakości, co przetrwa lata, kiedy ma się do wyboru tanie chińskie produkty seryjne. Lepiej kupować raz, a dobrze, wtedy ominiemy wiele problemów.