13 kw.

Czy warto kupić workowany opał?

Niestety w większości polskich domów musimy samodzielnie zatroszczyć się o zgromadzenie odpowiedniej ilości opału na zimę. Najczęściej jest to węgiel lub drewno. Problem pojawia się w momencie, gdy nie mamy gdzie wysypać zamówionego węgla, bo przed naszym domem nie ma na to miejsca. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest kupowanie opału w niewielkich workach i pojedyncze noszenie ich do kotłowni.

Czystość jaką daje nam workowany opał

ekogroszek workowany śląskCzęsto widzimy na ulicach czarne plamy przed bramami domów. Są to ślady po węglu, który został w tym miejscu wysypany, zanim został wrzucony do kotłowni. Nie wygląda to dobrze i dość ciężko pozbyć się tych śladów z przydomowego podjazdu lub chodnika. Istnieje kilka sposobów, by temu zapobiec. Najlepszym z nich jest kupowanie węgla workowanego, dzięki czemu nie będzie konieczności wysypywania go przed domem. Ponadto ekogroszek workowany śląsk możemy przewozić w bagażniku naszego pojazdu, ponieważ niemal zawsze zmieścimy minimum jeden worek do przestrzeni ładunkowej. Jeśli worek jest brudny, wystarczy okryć go starym kocem, a nie pobrudzimy wnętrza swojego pojazdu. Ponadto zaoszczędzimy na transporcie opału, ponieważ sami sobie go przywieziemy, nie płacąc kroci sprzedawcy węgla za dodatkową usługę. Każdy worek waży tyle samo, a my jesteśmy w stanie to osobiście zweryfikować, dzięki czemu nie ma obaw, że zostaniemy oszukani co do wagi zakupionego opału. Jedynym problemem może być spora ilość worków do wniesienia, aczkolwiek można sobie z tym łatwo poradzić, zatrudniając osobę do pomocy.

Jeśli nie chcemy bałaganu po zakupie opału na zimę, to najlepszym wyjściem jest zakupienie workowanego ekogroszku. Dzięki temu nic nie ubrudzimy, a proces transportu opału przebiegnie bardzo sprawnie i szybko.