13 lis

Dobra karma dla psa warunkiem jego zdrowia

 

Każdy wie jak ważna jest karma dla psa, która będzie bogata w składniki mineralne, odżywcze oraz będzie zawierała te produkty, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego naszego pupila. Jednak zanim zdecydujemy się kupić odpowiednią karmę, warto zawsze sprawdzić jej skład.

Skład według Cangana

canagan scottish salmonBardzo często producenci oszczędzają na psich posiłkach, dlatego tak ważne jest samodzielne sprawdzanie, czy karma jest odpowiednia dla naszego pupila. W tym celu warto sprawdzić ile procent mięsa znajduje się w puszce lub worku. Jeżeli wybieramy karmę z łososiem, jego zawartość powinna wynosić minimum 60%. Często zdarza się, że z rybnych produktów w tego typu pokarmach jest zaledwie 4% zaś reszta to produkty zbożowe albo roślinne. Dlatego tak ważne jest, aby za każdym razem zweryfikować, ile w rzeczywistości znajduje się głównego produktu. Dodatkowo należy również sprawdzić proporcje składników mineralnych, które dodawane są do pokarmu oraz inne uzupełniacze, takie jak glukozamina czy oleje rybne. Na szczególną uwagę – w ostatnich czasach – zasługuje karma Canagan Scottish Salmon, która zawiera aż 70% mięsa w tym 40% z łososia (reszta to mięso pochodzenia rybnego, czyli z pstrąga, dorsza, itp.). Mamy też w niej dużo odpowiednio zbilansowanych składników mineralnych, które sprawiają, że nasze psiaki z pewnością polubią taką karmę i będą cieszyły się białymi zębami, mocnymi pazurkami, lśniącą sierścią oraz zdrowym układem pokarmowym. Dodatkowo, plusem karmi Cangnam Scottish jest jej cena, która w porównaniu z innymi karmami tej samej jakości, jest naprawdę bardzo zachęcająca.

Zawsze musimy pamiętać o tym, że nasze zwierzęta zasługują na jak najlepsze karmienie, dlatego warto za każdym razem sprawdzać czy posiłki, które im podajemy, są dla nich odpowiednie i nie zawierają zbędnych zbóż, które uznawane są w produkcji za tanie zapychacze, które w konsekwencji mogą doprowadzić zwierzę do poważnych problemów pokarmowych oraz licznych alergii.