szkło

Gdzie wykorzystuje się folię stretch?

Obecnie folia stretch to jeden z tych produktów, które powszechnie stosuje się w codziennymi życiu. Na pewno większości z nas kojarzy sie ona przede wszystkim z pakowaniem produktów i ich zabezpieczaaniem na czas transportu.

szkłoPomimo tego że jest ta cienka, folia tego typu niezwykle dobrze się rozciąga, co powoduje, że skutecznie pozwala na umacnianie pakunków nawet takich jak palety z produktami. Aby ułatwić sobie wykonywanie tej czynności, powstało bardzo wiele różnorodnych maszyn i urządzeń, które mają pomóc w tym, aby wykonywać to znacznie łatwiej. W ślad za tym idzie także dostosowanie folii do tego typu urządzeń, aby w czasie korzystania z nich nie sprawiała ona problemu, tylko ładnie i odpowiednio się rozwijała. Taka folia stretch maszynowa to zazwyczaj przede wszystkim o wiele większe rolki. W wielu sytuacjach także jest ona troszkę grubsza, aby jeszcze skuteczniej zabezpieczać chroniony towar. Zazwyczaj wymiana rolek nie sprawia zbyt dużego problemu, jednakże im większa rolka, tym rzadziej trzeba to robić.

Dlatego też folia stretch Jumbo, czyli sprzedawana w bardzo dużych objętościowo rolkach cieszy się na rynku rosnącą popularnością. Jej produkcją zajmuje się bardzo wiele firm, dzięki czemu bez większych problemów można ja kupić po dość atrakcyjnej cenie. Często bowiem to właśnie cena jest czynnikiem który decyduje o wyborze klientów, ponieważ niższe koszty zakupu folii powodują, że obniżają się zazwyczaj koszty związane z transportem produktów, a tym samym ich cena końcowa także jest znacznie niższa.