żaluzje

Jak dopasować żaluzje do koloru ściany?

Zanim wybierzemy kolor farby do pomalowania ścian powinniśmy ci nieco dowiedzieć się na tema kolorów. Są kolory w otoczeniu, których będziemy czuli się zrelaksowani i spokojni, ale są też takie kolory, które działają na zmysły drażniąco. Do kolorów o pozytywnym wpływie należy kolor pomarańczowy.

Nie kupuj żaluzji w ciemno!

Ściany pomalowane na ten właśnie kolor ocieplą każde wnętrze, sprawią, że w nasze ciało wstąpi więcej energii. Równie pozytywnie działa na zmysły kolor czerwony. To także jest kolor ciepły. Pobudzająco działa kolor żółty, zaś uspokajająco kolor zielony. Bardzo pozytywnie działa kolor niebieski. Pastelowymi odcieniami niebieskiego koloru zaleca się malowanie ścian w pokojach dla malutkich dzieci oraz w sypialniach. W sypialni sprawdzą się nie tylko niebieskie ściany, ale także dodatki w tym kolorze. Kolorem, który działa uspokajająco jest kolor szary.

żaluzjeNależy jednak unikać malowania wszystkich ścian na ten kolor, również liczba szarych dodatków powinna być ograniczona. Pozytywne emocje wzbudza kolor złoty. Kiedy mówimy o kolorze ścian, nie możemy również zapomnieć o żaluzjach. Żaluzje to element wyposażenia wnętrz, który z całą pewnością musi być dopasowany do reszty wystroju. Nigdy nie warto więc kupować żaluzji na szybko i w ciemno. Powinien to być wybór przemyślany – tylko wtedy żaluzje będą doskonale dopasowane do ścian, a tym samym stworzą harmonijne wnętrze. We Wrocławiu żaluzje były modne kilkanaście lat temu. Obecnie jednak zdają się powracać do łask. Z całą pewnością są bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Jednym ich minusem jest fakt, że dość łatwo osadza się na nich kurz. Na szczęście wykonane są jednak z materiału, który bez trudu można po prostu przetrzeć ściereczką zmoczoną w wodzie lub środku do prania.

Wystarczy wtedy tylko przetrzeć poszczególne „szczebelki” rolety, ale całość szybko zyskała idealny wygląd i zachwyciła nas na powrót doskonałą świeżością. Wtedy rolety na pewno będą prezentowały się idealnie, a my będziemy zadowoleni, że nasz okno ma taką doskonałą oprawę. A przecież to właśnie o to chodzi.