Jak ułożyć kostkę brukową?

Współcześnie nawierzchnie przed lub za domem wykonuje się z kostki brukowej, która jest trwałym materiałem. Poza tym możemy ją dostać w różnych barwach i kształtach. Bogaty asortyment sprawia, że każdy z nas może dostosować pokrycie dróg do otoczenia, formy architektonicznej budynków czy przeznaczenia nawierzchni.

Układamy kostkę brukową przed domem

układanie kostki brukowej sokołów podlaskiZanim jednak wynajmiemy firmę, której zlecimy ułożenie kostki brukowej najpierw powinniśmy zastanowić się nad rodzajem, kolorem a także przeznaczeniem nawierzchni oraz ewentualnym wzorem jaki miałby z niej zostać ułożony. Dlaczego? Ponieważ nawierzchnia ułożona z kostki powinna komponować się z całą resztą a głownie z naszym domem. Jeśli wybierzemy zbyt intensywny kolor kostki lub nie dopasujemy go do naszego budynku to efekt będzie raczej niezadowalający. Kiedy już ustalimy kolor, kształt to możemy zająć się poszukiwaniem firmy zajmującej się układaniem kostki brukowej. Również tutaj warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii takich jak doświadczenie danej firmy oraz opinie na jej temat wystawione przez jej klientów. Samo układanie kostki brukowej sokołów podlaski nie jest trudne. Na początku musimy odpowiednio przygotować podłoże, czyli wykonać wykop na kilkanaście centymetrów. Następnie montuje się system odwadniania jeśli nawierzchnia ma mieć dużą powierzchnię. Kolejnym etapem jest ustawienie krawężników a następnie wykonanie podbudowy stabilizującej. Ostatni etap to ułożenie oraz zawibrowanie nawierzchni.

Jednak z kostki brukowej możemy nie tylko wykonać nawierzchnię czy drogi ogrodowe. Wiele osób decyduje się na wykonanie z niej schodów na przykład tarasowych czy prowadzących do ogrodu. W tym przypadku jej ułożenie wygląda trochę inaczej niż w przypadku nawierzchni.