16 mar

Jak ważny jest dobór mebli

Dziecięcy pokój to nie tylko miejsce, gdzie dzieci śpią i uczą się. Dla najmłodszych jest to przede wszystkim pomieszczenie zabaw, gdzie będą one mogły bezpiecznie realizować swoje fantazje. Dlatego więc przystępując do planowania pokoju dziecięcego, warto go dobrze przemyśleć. Chodzi o to, żeby połączyć aspekty wizualne z praktycznymi.

Drewniane meble w pokoju dziecięcym

mebelki drewniane dla dzieciKiedy cofniemy się do wspomnień z dzieciństwa na pewno uświadomimy sobie, jak ważną rolę odgrywała dla nas wówczas zabawa. Dla dzieci nie jest ona tylko czystą przyjemnością, ale też pewnym rodzajem ciężkiej pracy, podczas której najmłodsi uczą się przyszłych ról. Planując więc dziecięcy pokój pamiętajmy o tym, aby stworzyć najmłodszym bezpieczne środowisko. Najlepiej sprawdzają się mebelki drewniane dla dzieci albo surowe, albo pomalowane na kolorowo bezpiecznymi farbami. Takie mebelki tworzone z myślą  o dzieciach łatwo się otwierają, mają wygodne uchwyty i zaokrąglone wszystkie rogi. Można kupować je oddzielnie lub w całych zestawach. Ważne, aby wstawić dzieciom do pokoju stolik z krzesełkami, najlepiej też wykonane z drewna i odpowiednio przystosowane. Odpowiednie umeblowanie i wystrój spowodują, że dzieci będą mogły rozwijać swoją kreatywność. A jeżeli pokój będzie im się podobał, chętniej będą dbały o czystość. Poza mebelkami ważny jest też odpowiednio dobrany dywan. Najlepiej sprawdza się wykładzina rozłożona na całej długości i szerokości pokoju.

Pokój dla dzieci powinien spełniać chyba najważniejszą funkcję, czyli być miejscem bezpiecznych i beztroskich zabaw. Ważne więc będzie to, jak takie wnętrze przeznaczone dla dzieci urządzimy. Zadbajmy od odpowiednio dostosowane meble i ciekawy dla dzieci wygląd ścian i dodatków. Im więcej kolorów, tym lepiej.