home staging
17 kw.

Jak wynająć zaniedbane mieszkanie?

Przeglądając oferty w prasie czy też w Internecie dotyczące wynajmu mieszkania w Katowicach bardzo często mamy do czynienia z mieszkaniami czystymi, wyremontowanymi o wysokim standardzie. Właściciele nieruchomości oferują doposażenie mieszkania w sprzęt AGD i RTV mieszkania, jeśli wynajmujący wyrazi taką chęć. Szukający w Katowicach mieszkania do wynajęcia nie szukają apartamentów, ale zazwyczaj skupiają się na mieszkaniach czystych, odświeżonych położonych w ciekawej lokalizacji i w rozsądnej cenie.

 

 

home stagingCo jednak się dzieje, kiedy mamy mieszkanie w Katowicach, ale zaniedbane, brudne, wymagające remontu i go nie zamieszkujemy więc wyrażamy chęć wynajęcia? Czy znajdzie się osoba zainteresowana? Bardzo małom prawdopodobne. W chwili obecnej większość osób poszukujących mieszkania do wynajęcia w Katowicach nie chce w to mieszkanie inwestować, doprowadzać go do stanu użytecznego. Nie jest to ich własność, a zatem są to pieniądze wyrzucone w błoto.
W taki przypadku warto pomyśleć o usługach związanych z home staging Katowice. Wbrew pozorom nie są to osoby, które tylko zarządzają i wymagają. Warto wiedzieć, że również pomagają. Home staging polega nie tylko na poszukiwaniu klientów i dopełnianiu formalności. Większość firm z Katowic oferujących takie usługi home staging gwarantuje również przygotowanie mieszkania do tego stopnia aby cieszyło się ono zainteresowaniem.
Jak taka sytuacja wygląda w praktyce? Podpisujemy umowę z danym biurem i zlecamy nie tylko zarządzanie procesem najmu ale również remontem czy też odświeżeniem danego mieszkania. Warunki remontu jak i ewentualnego doposażenia ustalane są z właścicielem. Właściciel nie ponosi tuta żadnych kosztów. Wszelkie koszty, które poniesie firma w doprowadzaniu mieszkania do odpowiedniego stanu technicznego jak i wizualnego zostaną dołożone najemcy w postaci najmu.

Wówczas należy wziąć pod uwagę, że najemca będzie płacił większe koszty związane z wynajmem. Jak zatem widać jest to idealne rozwiązanie dla każdego. Warto o nim pomyśleć jeśli posiadamy nieruchomość, z której możemy czerpać korzyści finansowe nie ponosząc przy tym żadnego ryzyka finansowego.