basen ogrodowy
01 lip

Jaki basen ogrodowy wybrać?

Idealnym rozwiązaniem dla rodzin spędzających lato w mieście są baseny ogrodowe. Jeżeli bardzo lubimy spędzać czas na opalaniu, a od czasu do czasu potrzebujemy ochłodzić się w wodzie – są one idealnym rozwiązaniem dla nas. Gdy nie potrafimy sobie wyobrazić spędzenia upalnego lata w miejscu, gdzie nie ma dostępu do wody, nie powinniśmy czekać tylko już teraz zdecydować się na zakup basenu ogrodowego.

basen ogrodowyTym bardziej, że sezon na baseny ogrodowe w większości sklepów zaczyna się już w kwietniu, więc jeśli nawet nie dysponujemy w danym momencie odpowiednimi funduszami, swobodnie zdążymy odłożyć niewielką kwotę a potem szaleć w sklepie i wybierać najbardziej odpowiadający naszym potrzebom basen ogrodowy. Dostępne w sklepach baseny ogrodowe plus opcjonalne zadaszenie basenów są przeznaczone dla osób, które mają różne potrzeby a jednocześnie dysponują różną wielkością powierzchni, którą mogą przeznaczyć na postawienie w niej basenu. W dodatku o ile jeszcze jakieś 10 czy 15 lat temu dostępne na rynku były tylko i wyłącznie małe dmuchane baseny przeznaczone przede wszystkim dla dzieci chodzących do podstawówki, o tyle w tym momencie baseny ogrodowe, które są w sprzedaży są dostępne w różnych wielkościach i kształtach. Z tego powodu są przeznaczone nie tylko dla dzieci, ale także w większych basenach mogą swobodnie kąpać się także dorośli, a niektóre wersje są na tyle szerokie i głębokie, że osoby obdarzone niskim wzrostem mogą w nich nawet pływać. Z tego powodu jedynym ograniczeniem jakie możemy mieć jest zasobność naszego portfela a także, albo przede wszystkim, wielkość naszego ogrodu i powierzchnia jaką możemy zagospodarować na postawienie basenu.

Jedynym minusem, dla ogrodników może być to, że w miejscy, w którym stanie basen, z całą pewnością trawnik zostanie zniszczony pod ciężarem wody i samego basenu. Warto także uwzględnić, aby baseny ogrodowe ustawiać w miejscu, gdzie jest naprawdę dużo słońca, aby woda szybko się nagrzała. Jeśli basen będzie stał na pełnym słońcu – już tego samego dnia woda będzie sprzyjała kąpielom.