13 mar

Język angielski w miejscu pracy

Każdy pracodawca chce, by jego pracownicy byli dobrze wykwalifikowani. Dlatego firmy organizują różnego rodzaju kursy doszkalające i wyjazdy mające na celu poszerzenie horyzontów pracowników. Firmy dbają również o to, by pracownicy mieli odpowiednie umiejętności językowe.

Kursy językowe w firmach

angielski dla firmW wielu firmach organizuje się kursy językowe, które mają pomóc pracownikom. Nie każdy z nas ma takie same umiejętności językowe. Jedni radzą sobie z językiem angielskim lepiej, inni natomiast nieco gorzej. By wyrównać te różnice i zlikwidować wszelkie dysproporcje, firmy organizują właśnie kursy. Zatrudniają szkoły językowe i językoznawców, którzy taki kurs prowadzą. Może być to przykładowo jedna godzina języka w tygodniu. Oczywiście lekcja odbywa się w trakcie pracy, dzięki czemu pracownicy nie muszą poświęcać dodatkowego czasu na naukę języka. Kursy są bardzo drogie, więc to spora inwestycja w pracownika i ulga dla osób, które po prostu nie mogłyby sobie same na taki kurs pozwolić. Jeśli takie kursy są organizowane w dużych korporacjach, to zazwyczaj dzieli się pracowników na grupy, by w firmie była płynność. Taki angielski dla firm jest coraz bardziej popularny. Czasem ciężko jest znaleźć wykwalifikowanych pracowników, którzy dodatkowo dysponują umiejętnościami językowymi. Tak naprawdę dużo korzystniejszą opcją dla pracodawcy jest inwestycja w pracownika, która z pewnością zwróci się w przyszłości. Pracownik będzie mógł się rozwijać, a firma będzie mogła przykładowo prowadzić współpracę międzynarodową na wyższym poziomie.

Dziś umiejętności językowe są bardzo ważne w wielu zawodach. Pracodawcy chcą szkolić swoich pracowników w tym zakresie i dawać im możliwości rozwoju. Na takiej sytuacji zyskują obie strony. Pracownik darmowy kurs, a pracodawca świetnego pracownika.