31 sie

Klimat retro w sukience z broszką

Moda z nostalgią wraca do klimatów retro, uzupełniając elementami z dawnych epok swoje współczesne stylizacje. Dotyczy to zarówno ubrań jak i biżuterii. Oprócz uzupełniania strojów zainteresowani szukają także całych outfitów na imprezy w stylu danej, przeszłej epoki. Często strzałem w dziesiątkę okazuje się wizyta u babci i przegląd zawartości jej szafy.

Jak nosić sukienkę z broszką?

sukienka z broszkąStroje retro dla kobiet obejmują głównie sukienki, bo właśnie one wkładane były przez wszystkie kobiety zanim spodnie weszły szturmem na rynek modowy jako praktyczna i wygodna dla nich alternatywa. Szczególnie ujmujący widok to sukienka z broszką przymocowaną u góry stroju, przy kołnierzu bądź wyraźnie po jednej stronie na wysokości obojczyka, jest to zależne od kroju dekoltu. Ten skromny, choć zazwyczaj bogato zdobiony element nadaje prawdziwy retro klimat. Nie przypina się go jednak tylko do sukienek, doskonale ożywi klapę marynarki czy koszulę z żabotem. Jednak trzeba zwracać uwagę, że nie każdy kształt broszki będzie dobrze się prezentował na każdym ubraniu. W przypadku sukienki nie ma żadnych przeciwwskazań, natomiast na marynarce korzystniej będzie wyglądała płaska broszka o podłużnym kształcie, która przypniemy wzdłuż linii klapy. Na koszuli broszkę mocujemy pod kołnierzem i najlepiej o kształcie okrągłym lub owalnym. Często spotykane są takie z charakterystyczną ozdobna obwódką ze starego złota z wypukłym środkiem z kolorowego kamienia czy plastiku.

Noszenie stroju nawiązującego wyraźnie do przeszłości nada naszej stylizacji charakteru, będzie ponadto oryginalne i przyciągające uwagę w pozytywny sposób. To swego rodzaju ukłon w stronę czasów, gdy dostęp do towarów, w tym tych ubraniowych oraz podążanie za trendami nie było tak łatwe, jak obecnie. Nasze babcie na pewno ucieszą się, że wnuczki z dumą noszą ich biżuterię.