25 sty

Kołdry hotelowe zawsze są czyste

Do niedawna nie bywałam w ogóle w hotelach. Moich rodziców nie było stać na pobyt, więc zawsze z rodziną jeździłam na wakacje do pensjonatów albo górskich schronisk. W naszych wspólnych wakacjach nie chodziło o miejsce noclegu, ale o to, co robiliśmy razem w ciągu dnia.

Zamawianie jedzenia spod hotelowej kołdry

kołdry hotelowePamiętam, że zawsze coś ciekawego się działo. Nie mogłam się nadziwić, skąd rodzice wiedzą o tych wszystkich atrakcjach. Nie raz nas zaskakiwali i odwiedzaliśmy miejsca, które wyglądały jak nieznane przez nikogo innego. To niestety się już skończyło. Rodzice nie jeżdżą już na wakacje, bo nie mają na to sił. Ja zaś nie mam takiego talentu jak oni do wynajdywania cudów w każdym miejscu, w którym się znajdę. By więc nie psuć sobie wyjazdów tym, że będę je porównywać do wspaniałych wypraw z rodzicami, zaczęłam korzystać z hoteli. Muszę przyznać, że jest to coś zupełnie innego. Niektórzy twierdzą, że przebywając w hotelach nie da się poznać klimatu miejsc, do których się jedzie. Być może jest w tym trochę prawdy. Hotel jest jakby taką autonomiczną jednostką w mieście. Ma zupełnie inny charakter niż miejsca, w których na co dzień przebywają mieszkańcy. Tego brakuje mi w moich wyjazdach wakacyjnych. Jest jednak za to coś innego. Jest zawsze czysta pościel hotelowa. Są czekające na mnie z rana posiłki. Jest też telefon do obsługi, która może przynieść mi cokolwiek chcę, podczas gdy ja leżę sobie właśnie pod kołdrą. To jest wspaniałe, ale prawdą jest, że ma zupełnie inny klimat niż takie górskie schronisko.

Czasami brakuje mi wyjazdu na taką wędrówkę od jednego schroniska do drugiego. Wiem jednak, że gdybym pojechała, to nie byłoby i tak to samo co dawniej. Tęskniłabym tylko do rodziców, którzy siedzą w swoim domu. Wolę więc nie wspominać i przeżywać teraz zupełnie inne wakacje w odmiennym stylu.

Sprawdź www.pamavi.pl ofertę