20 wrz

Lekkie tornistry dla naszych dzieci

Lekkie tornistry wydają się być absolutnym priorytetem dla naszych milusińskich. Szczególnie, jeśli takie małe dziecko idzie pierwszy raz do szkoły. Pomimo jego zachwytu z nowego zajęcia (i zabawy), poznania wielu innych rówieśników, dziecko może się szybko zniechęcić z powodu zbyt ciężkiego plecaka, który musi codziennie dźwigać.

Zakup odpowiedniego tornistra dla pierwszoklasisty i nie tylko

lekki tornister herlitz smartDziecko w każdym wieku (zarówno kilkulatek, jak i nastolatek) nie jest zachwycony noszeniem co dzień ciężkiego plecaka do szkoły i z powrotem. Ale jest na to sposób. Można zakupić lekki tornister herlitz smart, który ma możliwość optymalnego rozłożenia ciężaru, poprzez funkcjonalne, szerokie, miękko wyściełane i regulowane szelki, oraz ergonomiczną budowę całego plecaka. Takie plecaki posiadają także piękne wzory, co jest nie bez znaczenia dla każdego młodego człowieka, bez względu na płeć. Wiadomo, że młodsze dzieci lubią bardziej jaskrawe kolory. Czym dziecko starsze, kolory bardziej blakną, a w niektórych przypadkach, przybierają nawet czarny kolor. Jednak wzorom żaden wiek się nie oprze. Mogą to być wzory zarówno z bajek, jak i popularnych kreskówek. Należy tylko poznać preferencje własnego dziecka, aby dobrać mu taki plecak, który będzie mu służył przynajmniej jeden rok szkolny. Ważna jest także komora plecaka. Powinna być sztywna, z wewnętrzną przegrodą, doskonale organizującą przestrzeń całości. Nie bez znaczenia są również kieszenie boczne. Można w nich schować butelkę z piciem, lub kanapkę.

Plecak szkolny Herlitz Smart posiada nóżki stabilizujące, oraz odpowiednie odblaski 3M Scotchlite. To doskonała ochrona i widoczność dla innych (np. kierowców). Takie odblaski są umieszczone na przedniej, oraz bocznych kieszeniach, oraz na szelkach. Dziecko jest wtedy bardzo dobrze widoczne.