nurek
02 sie

Luksusowe nurkowanie

Planując urlop chcemy zapewnić sobie i naszej rodzinie najwyższą jakość pobytu i oferowanych rozrywek. Dlatego oczekujemy ekskluzywnego zakwaterowania i rozrywek na takim samym poziomie. Idealną opcją będzie tu nurkowanie.

Warszawa – czyszczenie butli nurkowych

nurekNie ma nic piękniejszego, niż wakacje w ciepłych grajach i oglądanie pięknej podwodnej fauny i flory. Taką przygodę można połączyć z rejsem luksusowym jachtem i spędzić cały dzień na morzu. Jak odpowiednio się do tego przygotować? Po pierwsze, znaleźć odpowiednie centrum nurkowe. Do takiego miejsca może przyjść każdy. Centrum nurkowe to miejsce dla całkowitych nowicjuszy, oraz doświadczonych nurków. Wykwalifikowana kadra wspólnie z Tobą ustali jak będzie wyglądać Twoja dalsza kariera nurka. Następnie warto zdecydować, czy poważnie myślimy o rozpoczęciu nurkowania. Jeśli tak – dla ochotników przygotowane są specjalne kursy PADI. Co to takiego? PADI to Stowarzyszenie Instruktorów Nurkowania, które wprowadziło łatwy i bezpieczny system szkolenia o wysokich standardach. Ponad 70 procent certyfikatów nurkowych na świecie to certyfikaty PADI. Kursy PADI to jeden materiał szkoleniowy na całym świecie, dzięki czemu panują jedne, ogólnie obowiązujące zasady, a naukę możemy kontynuować w każdym miejscu na świecie. Do wyboru są kursy typu Open Water Diver, czyli dla chcących rozpocząć nurkowanie, Divemaster – kurs dla zaawansowanych nurków, czy Rescue Diver, gdzie pogłębiamy wiedzę na temat bezpieczeństwa nurkowania. Należy wiedzieć o tym, że centrum nurkowe powinno posiadać serwis nurkowy. Zajmuje się on nie tylko naprawą sprzętu, ale także oczyszczaniem, regeneracją. Bardzo ważną czynnością, którą powinien zajmować się serwis nurkowy jest czyszczenie butli nurkowych. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ butle mogą rdzewieć przez przyspieszony proces utleniania lub przedostanie się wody do wnętrza butli, co w efekcie doprowadzi do trwałego uszkodzenia butli.

Czyszczenie butli nurkowych zapobiega takim sytuacjom, dzięki czemu butla, z której oddychamy posiada znów odpowiednią jakość i czystość.