04 mar

Materace z pianki poliuretanowej

 

Wśród kilku rodzajów materacy wykonanych z pianki, większość z nas powinna znaleźć materac idealny dla siebie. Jednym z typów pianek, wykorzystywanych do produkcji materacy, jest pianka poliuretanowa. W poniższym tekście postaram się przybliżyć jej najważniejsze cechy i właściwości, które wynikają z samego materiału wykorzystanego do produkcji tego typu materaca.

Właściwości pianki poliuretanowej

zdrowy materac z pianki pouliretanowejMaterace wykonywane z pianki poliuretanowej należą do materacy charakteryzujących się najbardziej podstawową budową. Dzięki temu zdrowy materac z pianki pouliretanowej jest odporny na odkształcenia i zapewnia właściwą higienę użytkowania. Materace wykonane z pianki poliuretanowej możemy podzielić generalnie na trzy podtypy, wśród których, obok zwykłych materacy z pianki poliuretanowej możemy wyróżnić jeszcze materace wysokoelastyczne i termoelastyczne. Materace wykonywane z pianki poliuretanowej charakteryzują się dobrą wentylacją, dzięki czemu mogą być one stosowane jako materace dla alergików. Interesującym typem są materace termoelastyczzne, które reagują nie tylko na nacisk ciała na piankę, ale również na jego temperaturę, co sprawia, że jeszcze lepiej materac dopasowuje się do naszego ciała. Co istotne, każdy materac poliuretanowy może zostać wzbogacony o matę, np. z włókna bambusowego, co będzie miało wpływ na pojawienie się kolejnych, cennych i zdrowotnych właściwości dla osób korzystających z danego materaca.

Przy doborze odpowiedniego materaca musimy pamiętać nie tylko o jego właściwym poziomie miękkości (czy też twardości, w zależności od naszych upodobań dotyczących przyjmowanej pozycji snu), ale również o jego właściwej wielkości. Szerokość powinniśmy określić zgodnie z tym, dla ilu osób materac ma znaleźć swoje zastosowanie, długość zaś powinna być skorelowana z naszym wzrostem.