Microblading czyli trwały makijaż metodą piórkową

 

Wiele kobiet przed wyjściem z domu spędza sporo czasu przed lustrem, wykonując profesjonalny makijaż. Można jednak zaoszczędzić na czasie, decydując się na wykonanie makijażu permanentnego. Takie makijaże wykonuje się w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Wprowadzanie barwnika do głębokich warstw naskórka

makijaż permanentny w ŁodziPomimo tego, że nazwa może kojarzyć się z czymś, co pozostaje już na stałe, to makijaż permanentny utrzymuje się zazwyczaj kilka lat. Można porównać makijaż permanentny do tatuażu, który nie jest wykonywany na stałe. Dzięki makijażowi możliwe jest podkreślenie brwi, ust i nie tylko. Z makijażu permanentnego może skorzystać każdy. Z tego rozwiązania korzystają nawet kobiety, które przechodziły chemioterapię i utraciły włoski brwi oraz rzęsy. Dzięki makijażowi permanentnemu znowu mogą poczuć się pięknie i kobieco. Obecnie makijaż permanentny w Łodzi wykonywany jest różnymi metodami. Najczęściej stosowana jest aktualnie metoda piórkowa. Nazywana jest ona również microbladingiem i polega na wykonywaniu specjalnym urządzeniem piórek na skórze, które do złudzenia przypominają włoski np. włoski brwi. Korzysta się tutaj z różnych barwników – najczęściej czarnych, które wprowadzane są do naskórka. Bardzo ważne jest to, że w makijażu permanentnym barwnik nie jest wprowadzany do głębokich warstw skóry (wtedy niemożliwe byłoby jego usunięcie). Naskórek podlega ciągłej regeneracji. Jego komórki stale się złuszczają. Złuszczeniu ulegają komórki na powierzchni naskórka.

Barwnik wprowadzany jest w głębsze warstwy naskórka, dzięki czemu makijaż utrzymuje się długo. Dopiero kiedy komórki naskórka z barwnikiem ulegną złuszczeniu, należy powtórzyć zabieg makijażu permanentnego. Korygowanie makijażu permanentnego wykonywanego metodą piórkową najczęściej odbywa się przy zastosowaniu metody cienia.