okna
20 lis

Mity o okna-Katowice PCV

Z uwagi na to, że okna-Katowice PCV są w Polsce najpopularniejsze, to przez wiele lat na ich temat wytworzyło się dużo mitów jakoby ich ramy żółkną, materiał z którego jest wykonany odkształca się i jest bardzo toksyczny.

Okna-Katowice są najlepsze.

oknaCzy tak jest naprawdę? Spróbujmy wszystko po kolei przeanalizować. Otóż najpopularniejszym mitem o oknach PCV jest taki, że ramy tych okien po pewnym czasie żółkną. Otóż może się zdarzyć, że okna-Katowice PCV zrobią się trochę żółte. Sam zauważyłem to u siebie w domu, jednak postanowiłem zbadać dlaczego tak się stało skoro dbałem o okno i regularnie je myłem. Okazuje się, że jeśli materiał PCV jest pozbawiony błędów produkcyjnych to nie ma prawa zżółknąć. Dzieje się to tylko wtedy jeśli dostaniemy okna z wadą produkcyjną. Ten czynnik jest jednak coraz rzadszy, a u renomowanych producentów praktycznie nie występuje. Sam osobiście wymieniłem okna na jednej z wiodących firm z Katowic i nic złego się z nimi nie dzieje. Kolejnym mitem jest to, że okna PCV są toksyczne. Z uwagi, że są to bardzo tanie okna, w głowach ludzi urodził się mit, że skoro są tak tanie to materiał z którego są wykonane musi mieć jakieś wady. Każde takie okno zanim trafi do klienta, musi przejść szereg testów, aby móc sprawdzić czy przestrzega wszystkie normy.

okna firmy www.adex-okna.pl – najlepsze okna

Jeśli okna są zrobione dobrze, to dostaje atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny) i wtedy trafia do sprzedaży, zatem o żadnej toksyczności nie może być tu mowy.