żaluzje drewniane

Modne drewniane żaluzje

Niektórzy uważają, że żaluzje lata świetności mają już za sobą. Jednak tak naprawdę ostatnio wracają do naszych domów. Na oknach nie pojawiają się aluminiowe żaluzje, tak jak to miało miejsce niegdyś, ale najczęściej są to żaluzje drewniane. Te mogą sprawić, że wnętrze staje się bardzo nastrojowe oraz klimatyczne.

Żaluzje drewniane

 

żaluzje drewnianeŻaluzje tego typu w sposób naturalny wkomponowują się w całe wnętrza. Można za ich pomocą zagrać światłem oraz cieniem. Dzięki temu stworzymy we wnętrzu niezwykłą atmosferę. Warto wiedzieć, że takie żaluzje dostępne są w naprawdę wielu kolorach. Ciekawe oraz bardzo estetyczne są także wykończenia takich żaluzji. Najczęściej pojawia się tutaj maskownica rynny górnej. Oprócz tego część rolety stanowi pokrętło, które wykonuje się również z drewna.
Niezwykłe są także zakończenia sznurków. Żaluzje drewniane dzięki takim drobiazgom zdecydowanie zyskują na wyglądzie. Zyskują także uznanie w oczach dekoratorów wnętrz. Drewniane żaluzje będą niebanalnym oraz bardzo eleganckim systemem osłon okien. Na pewno doda uroku pomieszczeniu. Sprawi, że będzie wyglądało na niepowtarzalne. Warto także zwrócić uwagę na ich ogromny atut, którym bez wątpienia jest to, że można regulować kierunek oraz ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Rolety drewniane stanowią także bardzo dobrą ochronę przed nadmiernym ogrzewaniem pomieszczeń.
Na pewno warto stosować je wtedy, kiedy mamy do zasłonięcia jakąś dużą powierzchnię okna. Największa ilość osób, decydujących się na rolety drewniane, zwraca uwagę na ich naturalne piękno. Wiadomo, że słoje, kolor, naturalne barwy idealnie mogą zgrać się z innymi elementami, które znajdują się we wnętrzu. Najczęściej rolety tego typu wykonuje się z listewek drewna egzotycznego.

Najczęściej robi się je z lipy egzotycznej. Takie drewno na pewno pomoże podkreślić wyjątkowość oraz unikalny klimat we wnętrzu. Jeśli chodzi o montaż drewnianych żaluzji to można to robić na naprawdę wiele sposobów. Rolety można montować za pomocą linek, za pomocą wsporników lub drabinki taśmowej. Czasami montuje się je także w systemie retro.