program finansowo księgowy
14 lut

Mój program księgowy

Jestem z wykształcenia i z zawodu programistą. Od wielu lat pracuję w różnego rodzaju firmach zajmujących się rzeczami związanymi z szeroko pojętym IT. Mam doświadczenie zarówno w tworzeniu aplikacji mobilnych, jak też w robieniu różnego rodzaju oprogramowań.

Program finansowo księgowy zawsze pomoże

program finansowo księgowyOstatnio stwierdziłem, że chciałbym stworzyć coś własnego. Nie chcę porzucać pracy na etacie, bo wiem, że nie nadaję się na przedsiębiorcę, ale jednak chciałbym mieć też własny produkt. Pomyślałem, że mógłby to być program księgowy. Obecnie podjąłem już nawet pracę nad nim. Nie wiem jeszcze do końca, w jaki sposób ureguluję później sprzedaż tego dzieła, ale będę się martwił wówczas, kiedy je stworzę. Dawniej myślałem, że może program magazynowy będzie bardziej uniwersalny, ale chyba jednak nie był to najlepszy pomysł. Teraz stwierdziłem, że przecież to księgowość musi być stosowana w każdej firmie, a magazyn nie wszystkie muszą mieć. Jeśli oferuje się usługi, tak jak ja oferowałbym ten program, żaden magazyn nie jest potrzebny. Stwierdziłem, ściślej mówiąc, że będzie to polecany przez firmy program finansowo księgowy, gdyż chcę zapewnić jak największą kompleksowość użytkowania. Zrobiłem wywiad środowiskowy, żeby wiedzieć, czego brakuje przedsiębiorcom w dostępnych do tej pory produktach i mam jako takie pojęcie o tym, czego oni oczekują.

Wstępnie mam zarys tego, co muszę zrobić i teraz konsekwentnie wcielam te rozwiązania w życie. Pewnie na koniec będę musiał nanieść różne poprawki, żeby wszystko działało jak należy, ale tym będę się martwił na sam koniec.