nagrobki podwójne

Nagrobki podwójne i wymiana pomnika na cmentarzu

Bardzo często bywam na cmentarzu u swoich bliskich. Pewnego dnia zauważyłem, że pomnik jest już bardzo zniszczony i czas na wymianę. W taką inwestycję zaangażowałem całą rodzinę, ponieważ jak wszystkim wiadomo wymiana płyt nie należy do tanich.

Nagrobki podwójne były zbyt duże

nagrobki podwójneNa początku przeglądałem firmy w internecie. Niestety ich oferta była płytka i mi nie odpowiadała. Postanowiłem, że udam się do tradycyjnego kamieniarza w moim mieście. Tam na szczęście znalazłem bardzo ładne ekskluzywne nagrobki. Wyglądały nie zwykle atrakcyjnie i pozostali członkowie rodziny chcieli aby miał kolor czarny. Wtedy jasno żółte litery wyglądałyby o wiele lepiej i można było przeczytać je z dalszej odległości. U tego kamieniarza był zapełniony transport oraz zabezpieczenie. Cieszyłem się, ponieważ czasami nagrobki mogą zostać poważnie połamane. To jest zwykła płyta z kamienia i każde przesuwanie może wywołać pęknięcie. W dodatku wymiana pomnika wiązała za sobą inne aspekty. Należało sprawę zgłosić na miejscowym cmentarzu i złożyć odpowiednie opłaty. Wcześniej nie wiedziałem, że może być z tym aż tak dużo formalności. Kamieniarz oferował mi jeszcze nagrobki podwójne. One jednak nie interesowały naszą rodzinę, ponieważ były zbyt duże i wyglądały nie kształtnie. Wybrany przez nas sprzedawca dodał, że wybrany przez nas pomnik jest wykonany z dobrej jakości materiału i będzie odporny na wszelkie zabrudzenia.

Utrzymywanie czystości w takich wypadkach jest bardzo ważne, ponieważ jest on nastawiony na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne.