16 sty

Najlepszy rower szosowy

Wbrew pozorom, nie tylko mężczyźni lubią szybką jazdę na rowerze. Niektóre z pań nie tylko lubią ten rodzaj jazdy, ale też są świadome, że rowery szosowe, to również rowery z gatunku fitness, które są przeznaczane do zbijania wagi oraz budowania tkanki mięśniowej. 

Damskie rowery szosowe 

rower szosowy damskiJeżeli któraś z pań, jest właśnie na etapie kupna roweru, świetnie się składa, ponieważ mamy kilka drobnych sugestii, które być może ułatwią jego wybór. Część z kobiet, kupuje rower jedynie, by jeździć na nim rekreacyjnie, co w praktyce oznacza jedynie kilka lub kilkanaście godzin w roku. Jednak są też panie, które jazdę na rowerze traktują jako element codziennego treningu i zarazem zdrowego stylu życia. Rower szosowy damski to wybór kobiet, które lubią nie tylko lekką dawkę adrenaliny, ale też tych, które chcą być fit. Rowery szosowe są dostępne w różnych wersjach. Znajdziemy zarówno te, które mają kierownicę wygiętą w kształt baranich rogów, jak i szosówki z prostymi kierownicami. Ich zaletą jest fakt, ze nie wymusza, charakterystycznej, pochylonej pozycji, która zwiększa aerodynamikę, ale dla naszego kręgosłupa nie jest korzystna. Rowery szosowe nadają się zarówno do jazdy w mieście, jak i do pokonywania ciężkich, krętych, górskich tras. Zatem nieważne, czy trenujemy w mieści, czy też poza nim, rower szosowy to idealne narzędzie treningu w każdej przestrzeni. Koszt roweru szosowego dla pań jest uzależniony od firmy, jaką wybieramy oraz od tego jak dobrze jest wyposażony. 

Każdy rower szosowy jest przeznaczony do tego, by dawać maksymalną satysfakcję z jazdy, ale również po to, by zapewniać lepsze osiągi od standardowych jednośladów. W przypadku rowerów szosowych największą rolę odgrywają dwa czynniki: lekka, aluminiowa rama oraz wąskie koła.