15 lut

Naukowiec przeprowadza się do Anglii

Biologia od zawsze była moją pasja, a w szczególności botanika. Dlatego tez postanowiłam pójść na studia kierunkowe. Na studiach byłam najlepsza a na koniec dostałam propozycje badań naukowych poza granicami naszego kraju. Musiałam zdecydować się, czy pozostać w Polsce czy przeprowadzić się na jakiś czas do Anglii.

Jak zorganizować przeprowadzkę z Polski do Anglii?

przeprowadzki anglia polskaPrzyznam szczerze, że wyjazd wyprowadzki do innego kraju od zawsze mnie przerażał. Generalnie moim marzeniem było to, żeby pozostać w kraju i tutaj badać poszczególne kompleksy leśne czy też formacje roślinne w poszczególnych regionach. Jednak bez specjalnych osiągnięć nie zdobyłabym doświadczenia i dobrej pracy, dlatego tez przeprowadzka do Anglii na stypendium naukowe była niezbędna. Kiedy w końcu się zdecydowałam na ten krok, nie wiedziałam od czego mam zacząć. W końcu będę mieszkać za granicą przez jakieś dwa lata! Dowiedziałam się, że przeprowadzki anglia polska nie są tak skomplikowane jak mi się wydawało. Trzeba było tylko zamówić odpowiednią firmę, która zorganizuje przejazd. Zabierze moje niezbędne meble i rzeczy. Nie mam tego wszystkiego dużo, ale trzeba było zamówić duży samochód dostawczy. Na szczęście wszystko się w nim zmieściło. Kiedy się wyprowadzałam, miałam łezkę w oku, ale miałam też nadzieję, że wrócę tutaj niedługo jako wybitny naukowiec. Przeprowadzka była zorganizowana bez żadnego zarzutu. Wszystko poszło sprawnie i co najważniejsze – tanio! Nie spodziewałam się, że to wszystko będzie takie proste. Teraz w dobie technologii i wzmożonej komunikacji między krajami wszystko jest ułatwione.

Jak teraz patrzę na moje życie z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że kiedyś byłam szarą myszką, która bała się przeprowadzki. To prawda, tęskniłam za krajem, ale ponownie się przeprowadziłam do Polski. Wróciłam z bagażem pełnym doświadczeń!