mała architektura miejska
02 gru

Nowoczesne donice na duże kwiaty

Coraz więcej osób zaczyna się interesować tematyką ogrodniczą. Liczne programy na ten temat w telewizji, rozwój magazynów ogrodniczych, czy portale i fora internetowe na których ogrodnicy amatorzy dzielą się ze sobą informacjami na temat roślin, ich pielęgnacji, rozsadzania, tworzenia krzyżówek, podlewania, sadzenia, wykorzystania (w medycynie, do domowych maseczek, co wypieków).

Nowoczesne donice są z reguły duże

mała architektura miejskaNajlepsza odmiana, punktów sprzedaży, aktualnych cen, zakładania ogrodów, firm ogrodniczych, akcesoriów narzędziowych (np. aerator, szpadel czy łopata, sekatory) i innych obiektów na działce (oczka wodne, fontanny, wodospady, skalniaki, baseniki z rybami, ogródkami warzywnymi, sadami owocowymi, architekturą ogrodową) sprawiły, że pielęgnacja własnego ogrodu stała się dużo prostsza. Łatwiej też jest znaleźć inspirujące pomysły i porady dotyczące zieleni. Ostatnio bardzo modne są duże donice. Już nie hodujemy tylko małych paprotek i bratków na swoich balkonach. Coraz częściej sięgamy po rośliny egzotyczne, małe palemki, czy inne duże rośliny, dla których idealne będą nowoczesne donice, które je pomieszczą i się z nimi łatwo nie przewrócą. W takich magazynach znajdziemy tam także porady na temat balkonów i tarasów. Płytki tarasowe, meble ogrodowe, lampki owadobójcze, lampy ogrodowe kuliste, czy parasole rozkładane to tylko niektóre z poruszanych tematów, a znajdziemy ich jeszcze wiele więcej. Na tarasach i balkonach ważne są także meble. Już nie jesteśmy skazani na meble drewniane w takim samym kolorze co wszystkie, czy plastikowe krzesełka i stoliki, które po jednym sezonie są już całe porysowane, powyginane, a ich kolor wyblakł na słońcu. Teraz coraz częściej pojawiają się meble metalowe, z drewna egzotycznego, czy nawet meble z betonu, które są ostatnim krzykiem mody. Takie meble mają dłuższą żywotność i nie musimy ich nigdzie chować na jesień i zimę, bo niskie temperatury, śnieg i deszcz ich nie zniszczą. mała architektura miejska też może być betonowa i dzięki temu przez cały rok możemy z niej korzystać.

Warto jest zadbać o dobrą izolację tarasu. Możemy go wykończyć takim samym tynkiem jak cały dom, ale mamy też alternatywę o nazwie płyty z betonu architektonicznego, które nadadzą tarasowi niepowtarzalnego charakteru.