LED RGB

Oświetlenie ogrodu taśmą LED RGB

Każdy z nas wie, jak powinno wyglądać oświetlenie w domu. Mamy do wybory wiele lamp stojących i wiszących, żyrandole, plafony, kilka rodzajów żarówek (zwykłe żarowe, energooszczędne, ledowe, halogenowe), taśmy LED RGB w różnym kształcie i w różnych kolorach. Możemy łączyć je w dowolnych konfiguracjach i dzięki temu uzyskiwać różne efekty.

Taśmy LED RGB jest dla nas ważna.

LED RGBCo jednak z oświetleniem ogrodu? Może na taras czy balkon przyciągnąć przedłużacz i postawić jakąś lampkę, ale co ze ścieżkami, basenem, oczkiem wodnym, grillem murowanym czy miejscami wypoczynkowymi oddalonymi od budynku? Do nich ciężko jest podłączyć kable, szczególnie, że ogród jest narażony na deszcz, śnieg, wilgoć, słońce, mróz i wysokie temperatury, więc wymaga specjalnego rodzaju oświetlenia. Lampy ogrodowe są robione ze specjalnych materiałów, które są odporne na niesprzyjające czynniki atmosferyczne. Podobnie jak taśma led 230V. Jest to taśma specjalnie przystosowana do umieszczenia na zewnątrz, ponieważ wymaga dobrej wentylacji. Daje ona takie samo światło, jak lampa led, czyli bardzo jasne. Może to być taśma biała lub kolorowa. Wtedy jest to tak zwana taśma LED RGB, która nazwę wzięła od trzech kolorów (r jak red, czyli czerwony, g jak green, czyli zielony i b jak blue, czyli niebieski). Taka taśma może nie tylko dawać wymienione kolory, ale także inne jak np. bursztynowy, filetowy, różowy, czy żółty, a także migać i zmieniać kolory, więc będzie pasować do każdego ogrodu, tarasu, czy balkonu. Można ją umieszczać nawet przy basenie lub oczku wodnym, a woda nie uszkodzi jej, bo taśma led 230 V jest na nią odporna. Światło ledowe sprawdzi się także na tarasach. Lampa led na suficie lub ścianie będzie dawała wystarczająco dużo światła, ale nie przyciągnie ona komarów, tak jak inny rodzaj lampy.

Nie musimy się więc martwić, że owady zepsują nam wieczór na świeżym powietrzu. Jest to zatem bardzo wygodne rozwiązanie. Inne klampy przyciągają owady, ale taśma led jest inna niż wszystkie, a poza tym jest energooszczędna.