lampa podłogowa
16 mar

Oświetlenie sal bankietowych

Sale bankietowe można znaleźć w wielu różnych miejscach. Znajdują się one w wielu urzędach i innych instytucjach, na przykład w urzędach miasta, w szkołach i wyższych uczelniach. W miejscach tych bowiem niejednokrotnie odbywają się różne uroczystości, podczas których duża, elegancka sala bardzo się przyda. Sale bankietowe można też znaleźć w centrach konferencyjnych, hotelach i pensjonatach. Sale te powinny być bardzo duże. Muszą liczyć co najmniej pięćdziesiąt metrów kwadratowych, a najlepiej siedemdziesiąt czy nawet sto.

lampa podłogowaDobrze też, aby sale te były wysokie na trzy czy cztery metry. Powinny zawierać scenę dla muzyków czy innych artystów, a także bogate zdobienia na ścianach. Dobrze też, aby sale bankietowe były solidnie oświetlone. Powinny mieć zarówno oświetlenie górne, bardzo solidne, jak też boczne czy podłogowe, lekko przytłumione. Górne żyrandole są zwykle bardzo piękne i duże, ozdobione kryształkami. Boczne lampy są natomiast znacznie skromniejsze. W niektórych salach bankietowych mieszczą się także niewielkie lampy podłogowe. Zwykle są one umieszczone przy ścianach, nie zaś na środku sali, aby nie przeszkadzać tańczącym i nie powodować ich potknięć czy też upadków.
Lampy te są pokryte bardzo mocnym szkłem, które chroni je przed pęknięciem pod naporem mocnych stóp. Lampy umieszczone w podłodze dają delikatne, dolne światło, odpowiednie na wieczorne bankiety. W takim świetle wygląda się bardzo pięknie i zmysłowo. Rzecz jasna, oświetlenie sali bankietowej okazuje się dosyć kosztowne. Trzeba bardzo wielu żarówek zarówno w górnych żyrandolach, jak tez w bocznych lampach i w lampa podłogowych. Najlepiej zdecydować się na żarówki energooszczędne. Pozwolą one mniej płacić za prąd, nawet wtedy, gdy będziemy często korzystać z sali bankietowej i rzęsiście ją oświetlać.

Warto w przypadku górnych świateł zastosować szczególnie mocne żarówki, dające maksimum światła. Na ścianach można umieścić żarówki o średniej mocy, natomiast w przypadku oświetlenia podłogowego najlepiej zdecydować się na słabe żarówki.