05 gru

Piękne grawerowane pudełka plexi

 

Nigdy bym nie pomyślała, że zacznę przywiązywać taką uwagę do dodatków, które mam w swoim domu. Wszystko zaczęło się od przygotowań do mojego ślubu podczas którego naprawdę wkręciłam się w różnego rodzaju ręcznie robione dodatki oraz rzeczy przy produkcji których są wykorzystywane różne techniki. Najbardziej spodobały mi się rzeczy z dodatkiem plexi.

Technika grawerowania plexi bardzo mi się podoba

grawerowanie plexiZaczęło się od tego, że zamiast tradycyjnych karteczek z imionami na stołach, tak by goście wiedzieli gdzie mają siedzieć, mój mąż wpadł na pomysł by położyć na stołach małe kawałki plexi w kształcie prostokątów z wygrawerowanymi imionami gości. Bardzo pasowały one do ogólnego tematu naszego wesela jaki wybraliśmy czyli kraina lodu. Oprócz tego nasze pudełko na obrączki było zrobione z drewna i plexi. Na plexi wygrawerowane były nasze inicjały i data naszego ślubu. Szczerze mówiąc przedmioty gdzie wykorzystywano dokładne grawerowanie plexi spodobało mi się na tyle, że mam teraz kilka dodatków, w których wykorzystana jest ta technika. Jednym z najbardziej użytecznych i moich ulubionych przedmiotów, w którym wykorzystane jest plexi są moje pudełka na kosmetyki. Może akurat te przedmioty nie są grawerowane ale samo plexi spisuje się w nich świetnie. Pudełka wyglądają bardzo ładnie i elegancko, są solidne, a do tego łatwo utrzymuje się je w czystości. Wystarczy zetrzeć z nich co jakiś czas kurz, a potem wytrzeć na mokro.

Obecnie naszego weselnego pudełka na obrączki, z wygrawerowanym plexi, używamy na różne drobiazgi. Ja często wkładam tam kolczyki albo bransoletki, a mąż zostawia tam najczęściej spinki do mankietów. Nadal wygląda ono bardzo ładnie i w ogóle się nie zniszczyło od czasu ślubu. Strasznie lubię te pudełko, bo przypomina mi o tym pięknym dniu jakim był nasz ślub.