biurko dla dziecka

Pokój dla małej księżniczki

Każda mała dziewczynka ma taki etap w swoim życiu, że chce wyglądać jak księżniczka. Rodzice w tej kwestii mają niewiele do powiedzenia i nie pozostaje im nic innego jak tylko spełniać te życzenia. Na szczęście wybór zarówno ubrań, zabawek jak i mebli jest ogromny i można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Jeżeli nasza córeczka wyrosła już ze swojego pokoju i jeśli jej marzeniem jest pokój dla księżniczki, to w zasadzie dlaczego by go nie spełnić? Czym zatem charakteryzuje się takie wnętrze?

biurko dla dzieckaPrzede wszystkim jedną z najważniejszych kwestii jest kolor. Oczywiście będzie to róż. Jego odcieni jest sporo i w zależności od potrzeb może to być typowo pastelowa barwa, lub kolor zbliżający się do fioletu. W takich odcieniach mogą być łóżka dla dzieci, wszystkie meble, ściany i dekoracje. Co prawda nie można popadać w zbytnią przesadę i nie wszystko powinno być różowe. Jeżeli mamy już taki kolor ścian, to szafla dla dziecka i jakieś komody mogą tylko nawiązywać przez jakiś wzór do tej barwy. Róż pięknie prezentuje się z bielą, szarością i jasnym kolorem drewna. Pokój dla księżniczki urządzony w takich odcieniach szybko będzie można przekształcić w jakąś inną stylizację. Wystarczy tylko wymiana mebli lub położenie innej wykładziny na podłodze. Co jeszcze może zawierać pokój dla księżniczki? Jeżeli córka chodzi już do przedszkola lub do szkoły to musimy wybrać porządne biurko dla dziecka. Liczy się wysokość oraz szerokość blatu i wygodny dostęp do szuflad i schowków na książki oraz zeszyty. co do dekoracji, to obecnie jednym z najmodniejszych trendów jest tiul. Jeśli mamy tylko odrobinę smykałki do prac ręcznych, to za pomocą tiulu w kilku kolorach możemy dla dziecka sami zrobić modne ozdoby takie jak pompony i różnego rodzaju pacynki. Nie dość, że takie dekoracje będą tanie, to jeszcze będą oryginalne i unikalne.

W pokoju dziecięcym liczy się także dobre oświetlenie. Musi być lampka biurkowa, a także dobre źródło górnego światła i lampka nocna ułatwiająca zasypianie. Nie bez znaczenia będą także kolorowe firany i zasłony, bo to one nadają przytulności.