Pomieszczenia, które należy regularnie dezynfekować

 

Dezynfekcję należy przeprowadzać regularnie w różnych pomieszczeniach. Na pewno dezynfekcja musi być przeprowadzana w budynkach inwentarskich, w miejscach, w których doszło do zgonu, w salach osób chorych, w gabinetach lekarskich i szpitalach. Warto dezynfekować pojazdy, magazyny, chłodnie, klimatyzatory i inne.

Związki chemiczne używane do dezynfekcji pomieszczeń

Dezynfekcja KatowiceA to wszystko po to, by pozbyć się potencjalnie chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów. Tu od razu trzeba zaznaczyć, że dezynfekcja dotyczy tylko i wyłącznie form wegetatywnych. Niektóre bakterie wytwarzają formy przetrwalnikowe, które można zniszczyć jedynie metodami sterylizacji. Dezynfekcja jest jednak wymogiem, który dotyczy nie tylko pomieszczeń, ale też różnych urządzeń, narzędzi. Dezynfekcja Katowice przeprowadzana jest za pomocą różnych środków chemicznych. Można też przeprowadzić dezynfekcję fizyczną, która nie wymaga zastosowania chemikaliów. Niektóre związki chemiczne nie są jednak szkodliwe ani dla środowiska ani dla powierzchni, która jest nimi dezynfekowana. Istnieją firmy, które na co dzień zajmują się dezynfekcją. Firmy te korzystają z różnych środków dezynfekcyjnych i na pewno wybiorą taki, który poradzi sobie najlepiej ze zdezynfekowaniem danej powierzchni. A wybór jest naprawdę bardzo duży. Najbardziej znane środki dezynfekcyjne to woda utleniona, alkohol etylowy o wysokim stężeniu, fiolet krystaliczny.

Mało kto wie, że można przeprowadzać dezynfekcję za pomocą środków z metalami ciężkimi takimi jak rtęć, miedź, srebro. Popularnie stosowana jest też jodyna i chloramina. Są to związki jodoforowe. Tenzydy takie jak mydła również służą do dezynfekowania powierzchni. Krezol czy rezorcynol to z kolei związki fenolowe, które są wykorzystywane przez firmy dezynfekujące pomieszczenia i przedmioty.