usługi dźwigowe - wynajem dźwigów

Poszerzamy zakres usług

Przedsiębiorca, który otwierał swoją firmę kilkanaście lat temu musiał zwracać uwagę na inne czynniki niż teraz. Wtedy także liczyła się dobra jakość usług i przystępne ceny, ale większość firm miała określony profil działalności i rzadko kiedy go zmieniała. Teraz jeżeli na jakimś polu udało nam się już odnieść sukces, to warto pomyśleć o rozwoju. Każda nowa szansa, to nowe możliwości, które zachęcają klientów do korzystania z naszych usług. I tak na przykład jeżeli do tej pory mieliśmy zwykłą firmę dźwigową i jeśli mamy już stałych klientów, to teraz możemy im zaproponować dodatkowe usługi. 

Usługi dźwigowe – wynajem dźwigów

Dobrym na to przykładem może być magazynowanie sprzętu i poszczególnych elementów do dźwigów. Jeśli w naszym przedsiębiorstwie mamy odpowiednio duży teren, to dlaczego by go nie wynająć? Jak wiadomo dźwigi i inne maszyny budowlane są dosyć masywne. Osoby, które dopiero zaczynają mogą nie mieć odpowiednich magazynów do przechowywania. Kolejną kwestią, którą możemy zaproponować naszym klientom jest serwis i naprawa takich maszyn. Jeśli nasze usługi dźwigowe – wynajem dźwigów poszerzymy o taki zakres, to na pewno zyskamy nowych klientów, a jeśli do tego nawiążemy współprusługi dźwigowe - wynajem dźwigówacę z jakimś producentem, to taki sprzęt będziemy mogli także sprzedawać. Niemniej jednak do naprawy i serwisowania będzie nam potrzebny odpowiednio doświadczony pracownik. Jeżeli w naszej załodze nie ma nikogo takiego, to będziemy musieli znaleźć nowego fachowca. Jeżeli chodzi o wynajem dźwigów, to oprócz samego wypożyczenia będziemy mogli zaoferować naszym klientom montaż, demontaż oraz obsługę żurawi. Nie każdy operator będzie miał takie uprawnienia, ale na pewno uda nam się znaleźć osobę wykształconą, które będzie mogła obsługiwać zarówno dźwigi kołowe jak i żurawie wieżowe. 
Korzystanie z dźwigów kojarzy nam się przede wszystkim z przeładunkiem ciężkich przedmiotów. W zakres naszych usług może wchodzić także demontaż wież telewizyjnych, urządzeń przemysłowych, konstrukcji metalowych, a także wieszanie reklam na wysokościach oraz usuwanie skutków kolizji drogowych.