25 maj

Prawidłowy natrysk piany poliuretanowej

Jednym z najważniejszych aspektów ocieplania budynków jest odpowiednie zabezpieczenie dachu oraz poddasza. Piankę poliuretanową nanosi się ją metodą bezpośredniego natrysku na dowolną powierzchnię. Natryśnięta pianka natychmiast pęcznieje i utwardza się ściśle przylegając do podłoża i wchodząc we wszystkie szczeliny.

Zalety oraz prawidłowy natrysk piany poliuretanowej

Dobnatrysk piankira izolacja termiczna jest niezwykle ważna, ponieważ zabieg ten podnosi komfort mieszkania oraz zapewnia ogromne oszczędności. Pianka poliuretanowa to materiał znacznie trwalszy od innych rozwiązań i odznacza się znacznie lepszymi parametrami. Ocieplanie budynku tą metodą lepiej jest powierzyć fachowcom, którzy mają w tym doświadczenie oraz ogromną wiedzę na ten temat. Natrysk pianki odbywa się przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Jeśli wykona to niedoświadczona osoba pianka nie będzie spełniała naszych oczekiwać a ciepło może uciekać. Profesjonalny natrysk zapewnia jednolitą warstwę izolacyjną na całej powierzchni. Zaletą pianki jest to, że nie traci ona swoich parametrów izolacyjnych z upływem czasu, likwiduje mostki powietrzne przez co gwarantuje najlepszą szczelność, zapobiega rozwojowi pleśni, gwarantuje idealną izolację akustyczną oraz nie wydziela żadnych pyłów, zapachów i jest przyjazna dla środowiska. Kolejną zaletą jest to, że z jednej strony chroni zimą przed utratą ciepła a z drugiej latem przed nadmiernym nagrzewaniem się domu. Pianka poliuretanowa jest bezpieczna zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt.

Jak więc widzimy izolacje natryskowe to idealne rozwiązanie dla naszego domu. Zapewnią nam nie tylko doskonałą izolację, ale również pozwolą zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Jak wspomniałam wykonanie takiej izolacji należy powierzyć specjalistom.