dom

Projektowanie domów jako pomysł na biznes

Moim zdaniem projektowanie domów to świetny pomysł na biznes, szczególnie w obecnych czasach, kiedy coraz więcej osób decyzje się przeprowadzać na wieś lub do mniejszych miejscowości o poszukiwaniu odpoczynku, spokoju, świeżego powietrza, ciszy, bliskości natury i relaksu. Nowoczesne domy projekty sa ważne.

Nowoczesne domy projekty są drogie.

domRynek wtórny domów nie ma się aż tak dobrze, jak rynek pierwotny. Jeśli spojrzeć na jakąkolwiek miejscowość to widać, że domów z napisane ,,na sprzedaż” lub pustych, czy pozostawionych w stanie surowym jest co najwyżej kilka, natomiast często widać maszyny budowlane, budowlańców i rosnące w oczach budynki, na jeszcze nieogrodzonych działkach. Co prawda ceny za metr kwadratowy działki nie są już takie małe, jak kilkanaście lat temu, ale chętnych nie brakuje. Projekt budowlany dom jednorodzinny jest więc bardzo pożądany. Dzięki temu mogę wykorzystać tę koniunkturę i prowadzić swój biznes. Czego najczęściej szukają moi klienci? Największym powodzeniem cieszą się nowoczesne domy projekty parterowe. Ludzie się do nich bardzo szybko przekonali i nawet na małych działkach stawiają takowe domy. Praktyczność i wygoda takiego rozwiązania zdobyły wielu zwolenników i obecnie praktycznie bardzo rzadko buduje się domy piętrowe. Nawet wille są parterowe i mają co najwyżej użytkowe poddasze. Ja sama mam nowoczesny dom parterowy i jestem z niego bardzo zadowolona. Wszystko mam blisko siebie, co mi się bardzo podoba. Lubię gotować dla mojej rodziny i znajomych, więc dużo czasu spędzam w kuchni, ale później muszę jakoś przenieść te posiłki, więc płaski teren bardzo mi odpowiada. Wiem jednak, że popularne są nowoczesne domy na wąską działkę, ponieważ nie każdy ma taką dużą, jak ja. Taki projekt nie jest łatwy, ponieważ trzeba czasem obracać budynek, czy tworzyć załomy i w efekcie dom jest postawiony krótszym bokiem do wejścia działki, a ciągnął się wgłąb. Czasem klienci pytają mnie o nowoczesne domy z płaskim dachem. Mi się osobiście takie domy nie podobają, ale w swoim biurze projektowym mam kilka takich domów, jakby klient takowy chciał.

Co prawda doceniam możliwości nowoczesnych domów z płaskim dachem, ale mój dach spadowy z czerwoną dachówką podoba mi się bardziej. Wszystko mam na parterze, a na poddaszu tylko graciarnię, więc skosy pod dachem mi nie przeszkadzają. Nowoczesne domy sa teraz w modzie