Projektowanie terenów zielonych małopolska

 

Przeważnie planując obejście naszego domu, aby powstał ogród, który będzie harmonizował z budynkiem i ogrodzeniem. Ogród, który zagwarantuje nam wytchnienie i odrobinę prywatność, ale także da nam możliwość wyhodowania kwiatów, warzyw czy ziół na własne potrzeby.

Projekt terenu wokół domu jest dobrą inwestycją

projekty ogrodów małopolskaIlość możliwości, które możemy stworzyć w obejściu naszego domu, ograniczają  tylko nasze pomysły. Jeśli jednak korzystamy z pomocy fachowca od planowania zieleni, projekty ogrodów Kraków, możemy być pewni, że możliwości naszego skrawka ziemi zostaną wykorzystane w całości swojego potencjału. Znając tajniki uprawy różnych roślin będą w stanie tak zaplanować teren zieleni, aby nasze oczekiwania były spełnione a warunki dla roślin dogodne i zgodne z ich potrzebami. Aby mogły cieszyć nasze oczy przez długie lata rozrastając się i kwitnąc. Dobrze, jeśli ogród podzielimy na strefy, w których będziemy mogli spędzać czas w zależności od zamiarów i potrzeby.  Możemy wydzielić kącik grillowy, kącik typowo wypoczynkowy z miejscami na leżaki i oczkiem wodnym, fragment z kamieniami i rabatką skalną. Całość dopełniona rabatkami kolorowych kwiatów, ciekawie przyciętymi krzewami lub wolno stojącymi donicami z roślinami. Warto też przeznaczyć część powierzchni na grządkę użytkową. Na której możemy posadzić trochę warzyw i ziół. Upragniony cień latem, możemy znaleźć dzięki koronom drzew owocowych lub ozdobnych. Zagospodarowanie terenu wokół domu dobrze jest już planować w momencie nabycia działki, przed rozpoczęciem budowy. Kiedy dom jest w stanie surowym a teren względnie uprzątnięty, możemy wsadzać pierwsze drzewa i krzewy, żeby miały one więcej czasu na rozrośnięcie do żadnych rozmiarów.

Nasz ogród, tak samo jak i cały dom to nasze królestwo. Warto poświęcić czas i energię na wybór odpowiedniego profesjonalisty, który stworzy nam niepowtarzalny projekt naszej przestrzeni specjalnie pod nasze upodobania i życzenia. Jest inwestycja, która procentować nam będzie przez lata.