21 lut

Prowadzenie własnej działalności a wynajem samochodów

Z usług wypożyczalni samochodów mogą korzystać nie tylko klienci indywidualni, ale również wszyscy ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą, a więc mają własną firmę. Z takiej opcji korzystają bardzo często firmy, które zajmują się np. transportem lub przewozem osób, ale jak na razie nie mają wystarczająco dużo środków, by pozwolić sobie na zakup nowoczesnej floty aut.

Dokumenty niezbędne do wypożyczenia samochodu

rent a car warsawDlatego decydują się na wypożyczenie długoterminowe samochodów z późniejszą możliwością ich wykupienia po niższej cenie. Zanim jednak zdecydujemy się na wynajem auta, powinniśmy wiedzieć, jakie dokumenty są potrzebne, jeśli prowadzi się własną działalność gospodarczą i chce się wynająć samochód. Po pierwsze potrzebny jest dowód osobisty. Kolejnym dokumentem jest oczywiście prawo jazdy. Usługa rent a car warsaw jest obecnie bardzo popularna, ponieważ dzięki niej klienci mogą wypróbować jazdę różnymi markami samochodów w naprawdę korzystnych cenach. Przy prowadzeniu własnej działalności na pewno zostaniemy poproszeni o okazanie wpisu do KRS lub wpisu do ewidencji. Konieczne jest też posiadanie własnej karty kredytowej albo debetowej. Właściciel firmy musi wystawić upoważnienie dla pracowników, którzy będą korzystać z wypożyczonego auta. Takie upoważnienia można pobrać zazwyczaj na stronach internetowych wypożyczalni. I to już wszystko – tylko tyle dokumentów jest potrzebnych, by wynająć samochód.

Jak widać, nie jest to skomplikowane i całość zajmuje zaledwie kilkanaście minut, jeśli przygotuje się wszystkie dokumenty. Najlepiej wybrać się osobiście do siedziby wypożyczalni, ale możliwe jest też złożenie zamówienia na auto przez internet albo telefonicznie. Wypożyczalni działają obecnie na korzyść wynajmujących i robią wszystko, by wynajem był jak najłatwiejszy.