Przedszkole bydgoszcz
30 sty

Przedszkole dawniej

Przedszkole kiedyś było całkowicie innym miejscem niż to dzisiejsze. Ogólna zasada podobna – wychować dziecko i dać mu jakąś podwalinę nauki. Jednak dawniejsze przedszkole-Bydgoszcz rzeczywiście uczyło.

Jak dawniej wyglądały przedszkola?

Przedszkole bydgoszczDawniej, wychowanie było najważniejsze w tamtych czasach. Dziękuję, przepraszam i proszę itd. Dziecko było nie dobre to i karę miało odpowiednią. Rózga czy ziemniak na święta jako kara nikogo nie dziwiła. Było to normalne i jeśli dziecko było niegrzeczne to po prostu zasłużyło. Oczywiście później i tak był normalny upominek, jednak było też zaznaczenie, że było niegrzeczne. Dzisiaj, jeśli takie sytuację mają miejsce, to po pierwsze rodzice podnoszą taki raban, że szok, więc dziecko czuje się bezkarne i wie, że nawet jak zrobi źle to i tak i tak rodzice staną po jego stronie. Taka Bydgoszcz ma wiele przeszkol, przez które przewinęło się dużo dzieci i przedszkolanek, jednak widać, że wszystko się bardzo zmienia. Bydgoszcz, to miasto, w którym się wychowałem, więc tutaj mogę powiedzieć cokolwiek. Dawniej dzieci były kulturalne i wiedziały, że za złe dostanie karę, a za dobre nagrodę. Dzisiaj wie, że za złe rodzice zwrócą mu uwagę a za dobre dostanie albo nic, albo pochwałę. Więc nie opłaca mu być dobrym. Wiadomo, że nie wszystkie dzieci są tak uczone, jednak spora część właśnie tak to widzi, a świat dla dzieci jest dużo prostszy niż dla nas.

Wygląda to tak, że coś jest albo białe albo czarne, nie ma nic pośrodku. Dla nas to nie jest takie oczywiste. U nas są różne odcienie bieli i czerni.