12 kw.

Przy braku kanalizacji montujemy szambo

W dzisiejszych zabieganych czasach większość mieszkańców miast poszukuje ucieczki od miejskiego zgiełku. Jeżeli istnieje taka możliwość to migrują na peryferia miast lub na wieś, gdzie osiadają często z całymi rodzinami. Widać te tendencję po podmiejskich osiedlach domków jednorodzinnych, które wyrastają jak grzyby po deszczu. Przy przeprowadzce często pojawiają się jednak wyzwania.

Szambo zwykłe czy ekologiczne?

szamba betonowe cenyUcieczka poza miasto i budowa lub kupno domu na łonie natury, to nie tylko spełnienie marzeń i sielanka, ale też pewne niedogodności o powiązane z nimi wyzwania. Jedną z najpopularniejszych przeszkód jest często brak kanalizacji w miejscach oddalonych od miast. Trzeba wtedy zainwestować w alternatywne metody odprowadzania nieczystości. Najpopularniejszym rozwiązaniem są oczywiście szamba betonowe ceny ich nie są wygórowane, ale rosną wraz ze wzrostem jakości szamba. Jeżeli wiemy, że w najbliższych latach nie doczekamy się budowy kanalizy w miejscu naszego zamieszkania, to możemy przemyśleć kwestie zainwestowania w przyjazne środowisku szamba ekologiczne lub nawet domowe oczyszczalnie ścieków. Są one współfinansowane przez Unię europejską, więc nie musimy sami wykładać gotówki. Poza tym w perspektywie czasu pozwalają mocno zaoszczędzić. Standardowo bowiem co około dwa tygodnie musielbyśmy wydawać mnóstwo pieniędzy na firmy, które zajmą się wywozem nieczystości. W przypadku szamb ekologicznych problem ten znika i jesteśmy pare stówek miesięcznie do przodu.

Brak kanalizacji w miejscu naszego zamieszkania wiąże się z potrzebą zainstalowania betonowego szamba. Jeżeli mamy chęć i możliwości, bardziej opłaca się zainwestowanie w szamba ekologiczne, które w perspektywie czasu pozwalają nam zaoszczędzić spore sumy. A przy okazji możemy przysłużyć się środowisku.