usługi transportowe
13 maj

Przygotowanie do przeprowadzki, a usługi transportowe

Firmy przeprowadzkowej nie można mylić z firmą transportową. Ta druga świadczy tylko i wyłącznie usługi transportowe, daje możliwość skorzystania z samochodu ciężarowego jeśli tego potrzebujemy. Ta pierwsza ma znacznie szerszy zakres usług. Firma przeprowadzkowa będzie przede wszystkim dysponowała personelem, który zajmuje się pakowaniem rzeczy oraz ich przenoszeniem.

Usługi transportowe, a przeprowadzki

 

usługi transportoweOczywiście wszelkie przewożone przez firmę przeprowadzkową mienie jest ubezpieczone. Jeśli tak nie jest to nie powinniśmy korzystać z jej usług. Warto także zwrócić uwagę na to, że firma przeprowadzkowa będzie posiadała wszelkiego rodzaju materiały zabezpieczające nasze rzeczy. Musimy znaleźć dobrą firmę. Dobrą, czyli jaką? Przede wszystkim taką, która ma doświadczenie, może pochwalić się referencjami oraz ma wysokie ubezpieczenie.Oczywiście nie mniejsze znaczenie ma także cena za usługę. Każdą przeprowadzkę trzeba dokładnie zaplanować. Na dwa tygodnie przed przeprowadzką należy pozbyć się wszelkich przedmiotów, których nie będziemy już potrzebować. Warto także poprosić o rozliczenie prądu, gazu. Warto także zastanowić się nad tym kto w czasie przeprowadzki zajmie się naszym dzieckiem, jeśli je mamy.Oczywiście wówczas trzeba także w firmie przeprowadzkowej potwierdzić datę przeprowadzki. Na kilka dni przed przeprowadzką warto zgromadzić w jednym miejscu wszystkie osobiste przedmioty, takie jak dokumenty czy klucze. Później należy rozłączyć wszystkie elektryczne rzeczy które będą przewożone. Warto także przygotować jakieś zabezpieczenia dla naszych rzeczy. W dniu przeprowadzki warto dokładnie przeszukać wszystkie pokoje.

Trzeba sprawdzić czy przypadkiem nic nie zostało w pokojach i szafkach. Zawsze warto także poprosić ekipę przeprowadzkową o to, aby dała nam kopię dokumentów sporządzonych przy pakowaniu wszystkich rzeczy. Jeśli mamy jakąś piwnicę lub też na przykład altane to także powinniśmy sprawdzić czy coś tam nie zostało. Właściciel domu czy mieszkania wcale nie musi być uczciwy i może nie oddać nam rzeczy.

Odwiedź stronę http://www.maxi-taxi24.pl/