Regał wysokiego składowania
17 mar

Regały wysokiego składowania – bez nich żaden magazyn nie istnieje!

Zabierając się do otwierania własnego sklepu należy pamiętać o kilku bardzo ważnych elementach. Wyposażenie sklepów to kluczowa sprawa, która wymaga dokładnego zastanowienia się czego dokładnie potrzebujemy i z czego możemy zrezygnować. W zależności od ilości i wagi naszego asortymentu będziemy potrzebowali różnego rodzaju meble sklepowe. Najbardziej sprawdzonym wyborem w tym zakresie są meble metalowe, które pozwalają na magazynowanie bardzo dużej ilości towarów nawet o bardzo dużej wadze.

Regał wysokiego składowania

Regał wysokiego składowania

Hipermarkety budowlane i wielobranżowe z racji bardzo szerokiego asortymentu wymagają największej ilości regałów. Regały wysokiego składowania, metalowe o bardzo dużej wysokości idealnie sprawdzają się w takich warunkach, ale wymagają do obsługi specjalnego sprzętu, takiego jak wózki widłowe i drabiny. Przy zakładaniu nowych sklepów można skorzystać z oferty firm sprzedających używane meble sklepowe. Jednakże przed ich zakupem musisz dokładnie obejrzeć oferowane ci meble magazynowe w celu upewnienia się że nie mają drobnych uszkodzeń. Ma to bardzo ważne znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy na półkach znajdować ma się bardzo wartościowy sprzęt.

Jeśli zamierzasz sprzedawać materiały i produkty o dużej wadze, musisz dowiedzieć się, czy regały mają odpowiednia wytrzymałość. Zawalenie się regału z ciężkimi przedmiotami może spowodować zagrożenie zdrowia lub życie, a odpowiedzialność za tego typu wypadki będzie zawsze spoczywała na tobie, jako właścicielowi sklepu. Bardzo ważnym elementem wyposażenia sklepu są też wózki sklepowe. Są one w zasadzie niezbędne w hipermarketach, ale coraz częściej spotkać je można w mniejszych sklepach, z powodu tego że znacznie ułatwiają one robienie dużych zakupów.

Dla hipermarketów budowlanych sprzedawane są specjalne wózki sklepowe o bardzo dużej wytrzymałości, które pozwalają na transportowanie nieporęcznych przedmiotów, takich jak płyty gipsowe, rury, worki z cementem czy z innymi materiałami budowlanymi. Wszystkie wózki sklepowe posiadają specjalne zabezpieczenie w postaci zamka na monetę, które chronią je przed zagubieniem lub kradzieżą.