czarter jachtów
03 lip

Rekordowo dobry sezon wakacyjny przy czarterze jachtów

Tegoroczne lato obfitowało w rekordy, nie tylko te dotyczące wysokości temperatur. Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje, ale także coraz chętniej wybierają na miejsce odpoczynku Polskę.

Czarter jachtów i jego popularność

czarter jachtówWedług badań sondażowych, w tym roku aż 25% rodaków zaplanowało urlopy poza miejscem zamieszkania, to o 4% więcej niż w roku ubiegłym. Systematycznie rośnie też odsetek Polaków wypoczywających w naszym kraju – średni wzrost to 3% rocznie. Najchętniej wybieramy wczasy nad Bałtykiem, pobyt w Tatrach i Bieszczadach. Równie często jeździmy na Mazury, a także na Podlasie. Polacy korzystają też z coraz bardziej zróżnicowanych form wypoczynku. Już nie tylko plażowanie nad morzem, ale także spływy kajakowe w górach, zwiedzanie jaskiń, czy czarter jachtów. Zgodnie z badaniami coraz więcej wydajemy na wczasy – różnica między ubiegłym i tym rokiem wynosi 5%. Można stąd wywnioskować, że mamy więcej pieniędzy i interesujemy się wypoczynkiem w nieco innym stylu, na co wskazuje choćby przywołany już wcześniej czarter, ale także wzrost zainteresowania ofertą ośrodków spa. Zmienia się również rynek usług turystycznych. Polskie hotele są coraz lepsze, powstaje wiele obiektów o bardzo wysokim standardzie, które są w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby gości.

Cieszmy się z tego, że nie tylko chętniej wyjeżdżamy i przeznaczamy na podróżowanie coraz większe sumy, ale także doceniamy walory naszego kraju. Miejmy nadzieję, że już wkrótce sezon urlopowy przestanie kojarzyć się tylko z grillem i remontem łazienki.