11 maj

Remont kuchni w trzy dni dzięki nowym tapetom

Kiedy dostałem nową pracę, musiałem zmienić miejsce zamieszkania. Postanowiłem od razu kupić nowe mieszkanie i być już na swoim, a nie płacić komuś za wynajem. Dość szybko wybraliśmy z żoną odpowiednią dzielnicę, a tydzień później oglądaliśmy już mieszkania i wkrótce podpisywaliśmy umowę kupna. Potem przyszła pora na remont.

Tapeta w kuchni zamiast kafelków

wzorzyste tapety kuchenneNiestety zapłaciliśmy więcej, niż zakładał nasz budżet, więc musieliśmy mocno ograniczyć budżet na remont. Mieszkanie było ogółem w dobrym stanie, ale trzeba je było trochę doposażyć w nowe meble i odświeżyć wystrój. Uznaliśmy, że ograniczymy się na razie do malowania i tapetowania, a poważny remont będzie za kilka lat. W markecie budowlanym znaleźliśmy ciekawe farby do płytek oraz zmywalne tapety, które uznaliśmy za idealne do naszego mieszkania. Nie lubię wielkich gładkich ścian bez odrobiny wzoru, dlatego wzorzyste tapety kuchenne bardzo przypadły mi do gustu, mojej żonie także. Przemalowaliśmy płytki między szafkami, a w całej reszcie kuchni położyliśmy tapety w kolorowy, modny wzór. Podobne zmywalne tapety jak w kuchni pojawiły się także w salonie i malutkim przedpokoju, w którym nasz pies na pewno często będzie zostawiał brudne smugi na ścianie. Dzięki takim tapetom bardzo łatwo będzie to wyczyścić i nie będziemy się martwić, że zostaną na ścianach jakieś ślady błota i tym podobne. W kuchni do tego okleiliśmy meble jasną okleiną i zmieniliśmy gałki mebli. W połączeniu z wzorzystą tapetą wystarczyło to, żeby nasza nowa kuchnia nagle stała się bardzo modna i nowoczesna.

Dzięki kilku trafionym decyzjom, a zwłaszcza dzięki udanym tapetom, udało się nam zmieścić w remontowy budżecie, a przy tym mamy mieszkanie urządzone według naszego gustu i większość prac wykonaliśmy sami. Wszystko jest teraz odświeżone i wygląda o wiele lepiej niż wcześniej.

Zapisz

Zapisz