Różne rodzaje rowerów

 

Rowery, ze względu na swoją funkcjonalność i formę użytkową, generalnie możemy podzielić na te o charakterze profesjonalnym i te, które są doskonałym sprzętem rekreacyjnym. Wśród tych pierwszych wyróżnia się między innymi rowery szosowe, które są świetnie dostosowane przede wszystkim do jazdy na twardej drodze. Co stanowi o dobrym rowerze szosowym?

Vento 2.0 od firmy Kross

kross vento 2.0Rowery szosowe charakteryzują się przede wszystkim tą samą średnicą kół, a także klasycznym wykonaniem ramy. Te cechy, co oczywiste, posiada również rower Kross Vento 2.0, który dodatkowo posiada kilka zalet, które mogą wyróżnić ten sprzęt spośród innych modeli – zarówno tego producenta, jak i innych. Po pierwsze, konstrukcja roweru wykonana jest z ultralekkiego aluminium, dzięki czemu cały rower waży zaledwie dziesięć kilogramów, co wpływa nieprawdopodobnie korzystnie na jego transportowanie. Jeśli chodzi o konstrukcję, należy również na pewno wspomnieć o specjalnej technologii malowania jej powierzchni, polegającej na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej, a następnie poddaniu jej obróbce termicznej. Dzięki temu lakier roweru odporny jest na uszkodzenia mechaniczne. Na pewno pomocnym elementem konstrukcji jest tez system wymiennych haków, które chronią ramy, a w razie uszkodzenia można łatwo wymienić na nowe. Jeśli chodzi o estetykę Vento 2.0, z pewnością sprzyja jej precyzyjna technika wygładzania spawu, dzięki której konstrukcja jest nie tylko wytrzymała, ale też nie posiada wad estetycznych.

Rower szosowy to inwestycja pochłaniająca sporą część naszego budżetu. Oznacza to, że powinniśmy wybrać produkt, który nie tylko spełnia nasze oczekiwania, ale przede wszystkim, ze względu na swoje własności, będzie w stanie posłużyć nam przez długie lata.