baterie słoneczne
30 lip

Słońce świeci coraz jaśniej, zainwestuj w baterie słoneczne

Alternatywne źródła energii, bardzo intensywnie promowane są już najmłodszym członkom naszego społeczeństwa. Sam pamiętam jak w szkole podstawowej, a było to już kilkanaście lat temu, regularnie pojawiał się temat biopaliw, elektrowni wodnych, wiatrowych, czy słonecznych.

Baterie słoneczne to dobra inwestycja

baterie słoneczneNiektóre z przewidywań wtedy prezentowanych dzieciom w podstawówkach, a potem w gimnazjach i szkołach średnich, nie sprawdziły się naturalnie, jednak jeśli chodzi o panele słoneczne, rzeczywiście możemy mówić o rozkwicie koncepcji i jej realizacji. W Polsce, wbrew pozorom warunki dla instalacji całych systemów elektrowni solarnych są całkiem sprzyjające i nie brakuje u nas ośrodków o mocy ponad 1 MW. Inną przekonującą statystyką mogą być choćby liczby podane na wikipedii i zweryfikowane. Każdy z nas ma zatem bardzo łatwy dostęp do informacji o tym, że w ciągu roku, między trzecimi kwartałami lat 2014 i 2015, moc zainstalowanych ogniw słonecznych wzrosła z 6 MWp do 51,1 Mwp. Robi wrażenie prawda? Ewidentnie widać, że baterie słoneczne mają u nas przyszłość. Jednak wspomniałem do tej pory jedynie o elektrowniach. Czy taka technologia jest dostępna jedynie dla wielkich inwestorów i koncernów? Na szczęście nie! Bateria słoneczna, jak pokazują kolejne dane, staje się przyjaciółką coraz większej rzeszy użytkowników indywidualnych.

Nie można powiedzieć że jest to zjawisko zaskakujące, ponieważ ludzie z natury cenią sobie niezależność, nie wspominając już nawet, że zależy nam wszystkim na oszczędności. Inwestycja w panele solarne będzie rozsądną decyzją!

Dobre baterie posiada firma 4sun