Solidne sufity napinane

 

Obecnie cała masa ludzi słysząc o sufitach napinanych od razu wyobraża sobie ich wygląd. Niestety w zdecydowanej większości przypadków osoby takie mylą sufity napinane od sufitów podwieszanych. W pewnym sensie można powiedzieć, że sufity napinane są pewnego rodzaju sufitami podwieszanymi ale nigdy nie można twierdzić, że chodzi o ten sam rodzaj konstrukcji.

Mocne napinane sufity

sufity napinane śląskPierwszą kwestią o której chciałbym wspomnieć zanim zacznę mówić o sufitach napinanych jest różnica między nimi a sufitami podwieszanymi. Otóż w tych pierwszych cała konstrukcja opiera się o przyścienne profile wykonane z aluminiowej blachy. Często stosuje się również coś takiego co zwane jest wieszakami. Do jednych i drugich elementów przytwierdzane są płyty kartonowo gipsowe. W przypadku sufitów napinanych dodatkowo stosuje się specjalną folię PCV, która pełni rolę pewnego rodzaju membrany. Dzięki niej stworzymy bardzo efektywną izolację akustyczną. Przewaga sufitów napinanych nad podwieszanymi jest taka, że w przypadku tych drugich strop jest dość mocno obciążany. Bywa to bardzo kłopotliwe w przypadku sufitów o bardzo dużej powierzchni. Jeśli chodzi o sufity napinane Śląsk jest regionem, w którym sporo osób decyduje się na wykonanie takich sufitów w swoich domach lub też w budynkach firmowych. Generalnie przy sufitach napinanych montaż nie jest jakimś problemem. Możemy z powodzeniem zamontować taki sufit samodzielnie ale jednak sporo osób decyduje się na zlecenie takiego zadania specjalistom.

Ogólnie rzecz biorąc sufity napinane są w ostatnim czasie niezwykle popularne. Stosowanie takich konstrukcji pozwala na obniżenie kosztów za energię cieplną. Najczęściej na zainwestowanie w tego rodzaju sufity decydują się osoby mieszkające w starszych kamienicach. W takich budynkach często mamy do czynienia z sufitami bardzo wysokimi.