Sprawne wentylowane chlewnie

Na dużych gospodarstwach rolnych, oprócz dużych ilości ziemi, bardzo częsta są również liczne zwierzęta, szczególnie bydło i trzoda chlewna. Są również osoby, które zajmują się tylko przetrzymywaniem trzody w chlewniach, które potem są sprzedawane to wielu rzeźni na mięso, więc  w związku z czym musza tacy hodowcy od podstaw zadbać o prawidłowe przygotowanie warunków w których będą przetrzymywane.

Nowoczesne wentylatory w chlewniach

bezawaryjne wentylatory do chlewniJak się można domyśleć, przy hodowli kilkuset par świniaków najbardziej uciążliwy jest zapach, który zawsze wydziela się z takiej chlewni. Przez co sąsiedzi takiego rolnika mogą pozostawiać sobie dużo do życzenia, gdy nie ma zapewnionej odpowiedniej wentylacji. Dlatego też w ostatnim czasie weszła w życie specjalna ustawa, że dla doba zarówno ludzi tam mieszkających jak  samej trzody chlewnej, która tam przebywa każda chlewnia musi być odpowiednio wentylowana, przez silne wentylatory, aby smród bezproblemowo mógł być wydalany na zewnątrz chlewni. Dlatego wielu właścicieli takich chlewni zaczęło poszukiwać bezawaryjne wentylatory do chlewni, gdyż nie sztuką jest kupić tani byle jaki wentylator, tylko odpowiedni, który będzie mógł pracować przez blisko dwadzieścia cztery godziny na dobre, aby cały czas był przewiew powietrza przez taką chlewnię. Wbrew pozorom zwierzęta również odczuwają smród jaki je otacza przez co bardziej się stresują do ich krwioobiegu uwalniają się hormony stresu i później my jako konsumenci jemy to mięso, które jest nie zdrowe dla nas.

Dlatego mamy nadzieję, że dzięki nowym wentylatorom w każdej chlewni zwierzęta będą czuły się tam lepiej co przełoży się na jakość dawanego przez nich mięsa, a przede wszystkim sami ludzie  z okolicy nie będą musieli wąchać nie przyjemnych zapachów.