28 lip

Studiowanie architektury wnętrz

Kandydat ubiegający się o przyjęcie na architekturę wnętrz we Wrocławiu powinien posiadać zainteresowania w tym kierunku oraz posiadać pewne zdolności, które mógłby szlifować podczas toku studiów, rozwijając przy tym jednocześnie swoje pasje. Kierunek ten łączy ze sobą elementy artystyczne z technicznymi.

Jak wyglądają studia architektoniczne?

architektura wnętrz WrocławW procesie rekrutacji na studia potencjalny kandydat zostanie sprawdzony pod względem umiejętności myślenia przestrzennego oraz rysunku. Są one niezbędne, gdy chcemy rozpocząć studia na kierunku architektura wnętrz Wrocław w swojej ofercie posiada kilka uczelni wyższych, gdzie można kształcić się pod tym kontem na studiach dziennych, zaocznych, jak i podyplomowych. Przedmioty, z którymi spotka się na zajęciach są artystyczne, jak na przykład rysunek i malarstwo oraz bardziej techniczne — grafika i komunikacja wizualna. W toku studiów istnieje możliwość aktywnego działania w kołach naukowych, zajęć praktycznych w biurach, galeriach oraz brania udziału w konkursach artystycznych, które pozwalają na zdobycie nowych umiejętności. Przyszły architekt dowie się jak projektować całościowe wnętrza, ale również meble czy elementy dekoracyjne. Zdobędzie również kompetencje do projektowania przestrzeni widowiskowych, jak i ośrodków kultury. Osoby, ubiegające się na te studia to zazwyczaj miłośnicy piękna i obecnej w otoczeniu estetyki oraz utalentowani graficy i umysły ścisłe. Kierunek ten łączy w sobie sztukę i subtelną nutę artystyczną z technika i umiejętnościami inżynierskimi.

Stanowi więc ciekawe połączenie, pokazujące szerokie możliwości rozwoju, jak i zatrudnienia po ukończeniu studiów. Coraz więcej teorii mówi o tym, że przestrzeń wokół człowieka ma niemały wpływ na jego życie, a współcześnie ludzi preferują przestrzeń estetyczną i zarazem funkcjonalną.