stoły drewniane Warszawa

Styl indyjski- charakterystyczne cechy

Trendy w urządzaniu domów bardzo często się zmieniają. Podczas, gdy jednego sezonu stawiamy na wzorzyste dodatki, innym razem obowiązuje nas pełen minimalizm. Osoby, które na bieżąco śledzą tą branżę doskonale wiedzą, że moda często do nas powraca. Poza tym są takie style, które od lat są modne i które chyba już na zawsze pozostaną modne. Dobrym na to przykładem może być styl indyjski. Czym dokładnie charakteryzują się meble indyjskie?

 

Stoły drewniane Warszawa to najlepszy wybór w stolicy

stoły drewniane WarszawaPrzede wszystkim warto zauważyć, że oryginalne meble z Indii są bardzo stare. Już setki lat temu zaczęto ich produkcję. Początkowo były dosyć skromne i proste w formie. Potem tamtejsza ludność zaczęła dodawać wzory na drzwiczkach, lekko wygięte nóżki i kilka innych charakterystycznych elementów dla tego stylu. Poza tym zarówno łóżka drewniane jak i szafy lub komody są dosyć ciężkie. Nie każdy będzie mógł wstawić takie meble do swojego salonu. Jeżeli w ten sposób chcemy urządzić sypialnię na poddaszu, to najpierw sprawdźmy czy strop budynku wytrzyma takie obciążenie. Co jest jeszcze charakterystyczne dla tego trendu? Na pierwszy rzut oka każdemu z nas rzuca się intensywny i bardzo ciemny odcień. Wszystkie stoły drewniane Warszawa, półki, a nawet krzesła są ciemnobrązowe. Do tego najczęściej meble są lakierowane lub woskowane na wysoki połysk. Przyglądając się wnętrzom indyjskim nie można także przejść obojętnie obok kolorów i wzorów na ścianach. Zarówno w sypialni, jadalni, kuchni jak i w pokoju dziennym możemy mieć fioletową, czerwoną lub różową ścianę. Nie bójmy się także wieszać różnych tkanin na ścianach. Jeżeli na przykład mamy w sypialni duże łóżko bez zagłówka, to na ścianie powieśmy tkaninę z mocnymi wzorami.
Rozpoznawalną cechą są także wszechobecne świece, bardzo ozdobne żyrandole oraz kolorowe poduszki. Często meble kolonialne mają w zestawach oryginalnie wyglądające skrzynie. Możemy je postawić w sypialni przy łóżku, lub w przedpokoju. Na taką skrzynię możemy położyć kolorowe poduszki. Będzie to, świetny efekt dekoracyjny oraz praktyczne siedzisko.